آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 22 آبان 1395 12:23
فهیمی درس می خواند...

بعد از 17 سال انتظار

بعد از 17 سال انتظار در بیمارستان، دانش‌آموز 8 ساله قائم‌شهری که بر اثر تصادف قطع نخاع شد با قول مساعد مسؤولان آموزش و پرورش مازندران زیر پوشش تحصیلی قرار گرفت.
تازه خواندن و نوشتن را با صدا کشی و بخش کردن واژه‌ها آموخت، بابا آب داد، بابا نان داد، آن مرد در باران آمد و ... تمام دانسته‌های دانش‎آموز محمدرضا فهیمی 8 ساله بود که فقط یک سال تحصیلی را در پشت میز و نیمکت کلاس درس در کنار دوستان و آموزگار آموخت.
تمام تجربه یک سال تحصیلی خود را برای نخستین و آخرین بار در لابه‌لای کتاب اول دبستان جا گذاشت و برای همیشه در کوله پشتی‌اش بسته شد تا اینکه به خاطر هوادار بودن تیم فوتبال پرسپولیس برای مسابقه تیم ورزشی مورد علاقه‌اش از زادگاهش قائم‌شهر عازم مرکز مازندران شد تا شاهد رقابت‌های سرخپوشان پایتخت با شموشکی‌های نوشهر باشد. تمام خاطرات محمدرضا در یک لحظه مرور شد همان لحظات شیرینی که ساعاتی قبل در حال تشویق تیم سرخپوش در استادیوم شهید متقی بود. حادثه جانکاهی که برای همیشه دانش‌آموز 8 ساله قائم‌شهری را به تخت بیمارستان امام خمینی بخش آی سی یو چسباند. تصادف با خودرویی که محمدرضا فهیمی را قطع نخاع کرد و آرزوی درس، مدرسه، بازی با همسالان و تماشای فوتبال سرخابی‌ها و ... را برای همیشه فقط در دل پروراند و کامش از حلاوت یک مسابقه جانانه تلخ شد.
محمدرضا پس از 17 سال انس گرفتن با تخت بیمارستان و پرستاران بخش آی سی یو، نه از دنیای پر رمز و راز امروزی با خبر است نه از آشفته بازار سیاست و فرهنگ، نه از درس و تحصیل، نه از تغییرات جوی و فراز و فرودهای سازه‌های شهری، تا چشم می‌گرداند پوستر تیم قرمزها است که بر دیوار اتاق بیمارستانی میخکوب شده است. سایه پر مهر پدر و مادری که لحظه‌ای از محمدرضا دست برنداشتند و روز و شب را در خانه اول و آخر دنیایی فرزند خود سر می‌کنند همان اتاق آی سی یو بیمارستان امام خمینی ساری که با ورود این دانش‌آموز ورزشکاران، مسؤولان استانی و کشوری را در خود جای داد.
وقتی با ارسال اخبار متعدد از سوی خبرگزاری فارس داستان پر طمطراق محمدرضا فهیمی رسانه‌ای شد ورزشکاران زیادی از این دانش‌آموز دیروز و جوانمرد امروز عیادت کردند حتی پیگیری‌های لازم هم انجام شد تا خیران ورود کنند و پزشک حاذقی که بتواند این هوادار پرسپولیسی را درمان کند.
17 سال گذشت همه مسؤولان آمدند و رفتند تا اینکه امسال هم در دومین ماه از سال تحصیلی 96 ـ 95  مسؤولان آموزش و پرورش استان و قائم‌شهر، معاون تربیت بدنی و سلامت و مسؤول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش مازندران به عیادت دانش‌آموز 8 ساله دیروز و جوان 25 ساله امروز رفتند. آموزش و پرورش بعد از گذشت 17 ساله محمدرضا فهیمی را همان کودک 8 ساله دوره ابتدایی می‌داند و عیادت از این قهرمان داستان را وظیفه خود دانست. آغوش پر مهر تعلیم و تربیت برای تمامی دانش‌آموزان باز است پوشش تحصیلی را برای همه جامانده‌های از تحصیل باید ضروری باشد.
محمدرضا فهیمی که در کنار ورزش دوست بودن آرزویش ادامه تحصیل و فراگیری زبان انگلیسی بوده است با وعده مدیرکل آموزش و پرورش ناکام از آرزویش نشد و قاسمی در این دیدار قول داد که از طریق نهضت سوادآموزی محمدرضا روی تخت بیمارستان ادامه تحصیل دهد و دبیر زبان انگلیسی هم به‌صورت خصوصی او را آموزش دهد. حال محمدرضا فهیمی همان دانش‌آموز 8 ساله قائم‌شهری خوابیده بر تخت بیمارستان چشم به قاب چوبی اتاقش که محل رفت و آمد پدر و مادر است دوخته تا معلمی از نهضت سوادآموزی و دبیر زبان انگلیسی وارد شود تا دنیای علم این پسر جوان 25 ساله را با آموزش مجدد دگرگون کند.
اما این بار سرانگشتان محمدرضا توان نگه‌داشتن مداد را ندارد نه می‌تواند بنویسید و نه اشتباهش را با پاک کن دو رنگه پاک کند. جوانی و هزار شور و عشق، این جوان برومند حافظه‌اش را تقویت کرد تا خوب ببیند و برای همیشه در دل و جانش بسپارد مبادا از غافله تعلیم و تربیت عقب بماند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی