آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 27 دی 1397 11:10
هدف شهرداري بابل در بودجه سال ۹۸؛

ارائه خدمات هر چه بهتر به شهروندان

 
 
 
 

مهندس کبود شهردار بابل ضمن ارائه گزارش از بودجه سال ٩٨ ، دی و بهمن را براي شهرداري ماه تدوين  بودجه برای برنامه‌هاي سال آینده عنوان کرد و  دغدغه همه معاونين و مديران و ذيحساب را در اين خصوص جمع‌بندي و رسيدن به بهترين نتيجه دانست.
 تلاش می‌کنیم در زمان مقرر  بودجه را برای تصویب به صحن شورای اسلامی ارسال، تا از نظرات شورای اسلامی شهر هم در بودجه استفاده شود.
برای نهایی کردن بودجه سال ۹۸ در بخش‌هاي خدمات، عمران و سازمان های وابسته به شهرداری و همچنين بخش های درآمدی در حال رسيدگي  هستيم تا هزینه‌ها مورد بررسی قرار گيرد و یک بودجه مطلوب و شایسته برای خدمات‌رسانی به مردم تدوین شود.
 نگاه ويژه ما در بودجه سال ۹۸ خدمات‌رسانی هر چه بهتر به مردم است و در همين راستا به ساماندهی و ایجاد بسترسازی مناسب در حوزه‌های پسماند و زباله سهم بسرايي دارد.
توجه ما در بودجه سال ۹۸ به پروژه‌های در حال اتمام است و باید تمام تلاش خود را بكار گيريم تا در سال ۹۸ پروژه‌های نیمه تمام به سرانجام برسد. البته اگر بودجه سال ۹۸ به ما اجازه دهد مي‌توانيم پروژه‌های جدید  را در دستور کار شهرداري قرار دهيم اما الويت در اين بودجه‌نویسی اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.
 مهندس كبود شهردار بابل درخصوص اينكه بودجه سال ۹۷ محقق شده یا نه گفت: به جمع‌بندی نهايي نرسیدیم. چرا كه شهروندان در سه ماه آخر تا آخرین روزهای سال در حال پرداخت عوارض به شهرداری هستند و باید تا پایان سال منتظر بود تا مشخص شود که چند درصد از بودجه سال ۹۷ محقق شد.
شهردار بابل درخصوص  افزایش بودجه سال آینده گفت: با توجه به  تورمی كه در جامعه وجود دارد افزايش بودجه سال آینده نسبت به سال ٩٧ سي در صد خواهد بود‌. اگر به بودجه سال ۹۸ دولت توجه کنیم در آن افزایش بودجه دیده می‌شود ما هم باید در بودجه‌نویسی ملاک را  بودجه دولت درنظر بگیریم که در آن افزایش دیده شده است. بودجه سال ۹۷ شهرداری بابل حدود ۲۸۶ میلیارد تومان بوده است اما وصولی ما در سال ۹۶ بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان بود.
باید بودجه طوري بسته شود كه بودجه واقعی و درآمدی باشد نه غیر واقعی‌. ما راضی نیستیم بودجه تورمی ایجاد کنیم مگر آنکه منابع و درآمد آن پیش‌بینی شده باشد.
در پايان از تلاش همکاران خود در تهیه وآمار وبرنامه‌ریزی برای بودجه سال ۱۳۹۸ تقدیر و تشكر نمود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی