آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 12 خرداد 1399 10:12
استاندار مازندران:

انهدام ۱۰ باند قاچاق مواد مخدر

 
 
 
 

استاندار مازندران در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ضمن اعلام خبر انهدام 10 باند قاچاق بر مبارزه همه‌جانبه  و  اجرای طرح یاریگران زندگی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خبر داد.
 احمد حسین‌زادگان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با تاکید بر تبیین خطرات و مضرات مواد مخدر گفت: مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری به گفتمان مسلط اجتماعی تبدیل شود.
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران بر ضرورت هزینه هدفمند اعتبارات اجتماعی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: اجرای طرح یاریگران زندگی باید با قوت و کیفیت بهتر عملیاتی و اجرا شود و آموزش و پرورش در این زمینه نقش مهمی دارد.
استاندار مازندران بر اجتماعی شدن مبارزه بامواد مخدر تاکید کرد و گفت: در حوزه کاهش آسیب و ساماندهی مناطق آلوده و آسیب زا اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و در این راستا دستگاه‌های اجرایی به وظایف خود در حوزه مناطق آسیب زا عمل کنند.
حسین‌زادگان آغاز فعالیت انجمن معتادان گمنام و کنگره ۶۰ با شیب ملایم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویروس کرونا و استفاده از فضاهای مناسب‌تر و بزرگ‌تر را یادآور شد و اظهار داشت: پنجم تیرماه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در پیش است و هفته مبارزه با مواد مخدر فرصت ارزشمندی برای بهره گیری از ظرفیت سمن‌ها، رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی برای آگاهی بخشی و افزایش آگاهی و اطلاعات مردم در این حوزه است.
استاندار مازندران تقویت فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت و حضور جدی مردم در پیشگیری از اعتیاد را یادآور شد و گفت: کمیته‌های زیر مجموعه شورا به کارهای اساسی و مهم بپردازند و ارزیابی شهرستان‌ها برای شناسایی کارهای مؤثر مورد توجه قرار گیرد.
حسین‌زادگان خواستار افزایش ظرفیت مرکز ماده ۱۶، هماهنگی لازم برای جمع آوری معتادان متجاهر با تشکیل کمیته تخصصی برای تصمیم گیری در این موضوع، توجه ویژه به مقوله پیشگیری، توجه ویژه صدا و سیما به مقوله پیشگیری از اعتیاد، تبلیغات محیطی مناسب توسط شهرداران و کمک شهرداران با تقویت پایش تصویری در مراکز آسیب زا شد و ابراز امیدواری نمود با تلاش و همت همه اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در مازندران باشیم.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی