• منتشر شده در چهارشنبه, 15 مرداد 1399 17:37
مدیرکل امورمالیاتی استان خبرداد

پرداخت ۸۰ میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های گیلان در سال سالجاریمدیرکل امورمالیاتی گیلان از پرداخت حدود ۸۰ میلیارد تومان از محل دریافت مالیات ارزش افزوده در سال جاری به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خبر داد.
محسن محمدی پور در نشستی با خبرنگاران استان با بیان اینکه خبرنگاران نقش ارزنده‌ای در فرهنگ سازی پرداخت مالیات دارند، اظهار داشت: سال ۹۸ نیز بیش از ۲۶۶ میلیارد تومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شد که این امر گام مهمی در راستای فعالیت های عمرانی و توسعه ای شهرها و روستاهای استان محسوب می شود.
وی تصریح کرد: ۹۹ درصد وصول مالیات طی سال ۹۸ در استان تحقق یافته ؛ ضمن آنکه وصول مالیات در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ نشان دهنده رشد ۲۸ درصدی است.
محمدی پور با بیان اینکه اگر مردم بدانند مالیاتی که می پردازند در چه جاهایی هزینه می شود، با میل و رغبت مالیات را پرداخت می کنند ، توضیح داد : براساس قانون بخشی از مالیات به شهرداری ها و برای پروژه های عمرانی پرداخت می شود .
محمدی پور خاطر نشان کرد: بر اساس قانون یک سوم از مالیات بر ارزش افزوده دریافتی از مودیان به عنوان عوارض در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها قرار می گیرد.
محمدی پور همچنین با اشاره به شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا افزود: سازمان مالیاتی تلاش کرده با ارائه تسهیلاتی به مودیان در مواردی همچون افزایش مهلت های قانونی ارائه اظهارنامه ها، ثبت اعتراض ها، بخشودگی جرایم بویژه برای اقشار آسیب دیده، یاریگر مردم باشد.
وی اظهار داشت: همچنین افرادی که از شرایط تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیاتهای مستقیم استفاده نمایند نیازی به ارائه اظهارنامه مالیاتی نخواهند داشت.
مدیرکل امورمالیاتی گیلان طرح ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی را گام مهم دیگر این سازمان در مسیر تحقق دولت الکترونیک عنوان و تصریح کرد: تحقق این امر منجر به کاهش مراجعات غیرضروری مودیان به ادارات مالیاتی و شفاف سازی فرآیندها خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۳۱ مرداد آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل از طریق سامانه www.tax.gov.ir است ، تصریح کرد : مالیات های پرداختی عمومی جهت رفاه و بخش بهداشتی، درمانی و توسعه عمرانی استان هزینه می شود.
محمدی پور با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ مالیات عزم ملی را می طلبد تصریح کرد: با افزایش مالیات و پرداخت از سوی افراد با درآمد بالا وابستگی به در آمد نفت کاهش می‌یابد.
مدیرکل امورمالیاتی گیلان فرار مالیاتی از مشکلات این سازمان دانست و تصریح کرد: سامانه دریافت گزارش فرار مالیاتی به نشانی www.intamedia.irآماده دریافت گزارشات مردمی است و عموم مردم می‌توانند به این سامانه مراجعه کرده و گزارش مربوط به افراد پر درآمد را وارد کنند و یا با شماره ۱۵۲۶ سامانه اطلاعاتی مالیات تماس حاصل کنند.‌

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی