• منتشر شده در دوشنبه, 13 مرداد 1399 11:28
« خبرشمال» 27 اقدام مهم حکیم شهردار بابل در مدت 16 ماه را بررسی می‌کند؛

بابل در مسیر توسعه و سازندگی

 
 
 
 
خبرشمال/

شهر بابل از جمله شهرهایی است که پتانسیل فراوانی در بخش‌های مختلف دارد که نمی‌توان نسبت به آنها بی‌تفاوت بود، اما بهره‌برداری از این پتانسیل‌ها نیازمند مدیریت شهری توانمند، مسلط به دانش روز و کارکشته است. در همین راستا بود که اعضای دوره پنجم شورای شهر بابل در تاریخ 12 اسفند ماه 97 مجتبی حکیم را به عنوان شهردار بابل انتخاب کردند تا گام جدیدی در راستای توسعه شهر بابل برداشته شود. اکنون بعد از گذشت 16 ماه از حضور حکیم به مهم‌ترین اقدامات شهرداری بابل در این مدت اشاره اجمالی داریم.
یکی از مشکلات شهرداری‌ها ساختمان‌های استیجاری هستند در این راستا صرفه جویی بیش از 30 میلیارد ریالی در سال با هدف ساختمان‌های استیجاری شهرداری مناطق و سازمان‌های تابعه از مهم‌ترین اقداماتی بود که در دستور کار شهردار بابل قرار گرفت.
لایروبی بابلرود با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال، بازسازی اساسی سه نهالستان جهت تولید گل و  گیاه و حذف خرید گل‌های فصلی با صرفه جویی بالغ بر 20 میلیارد ریالی، آغاز طرح توسعه کارخانه کمپوست سیستم تصفیه، شیرابه و راهبری شیرابه با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد ریال، احداث و راه‌اندازی مرکز پایش تصویری با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال و با صرفه جویی 20 میلیارد ریالی، آغاز فاز دوم کمربندی شهری دوم با براورد اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال و با تخصیص اعتبار اولیه بالغ بر سیصد میلیارد ریال از دیگر اقدامات قابل توجه حکیم در شهرداری بود.
شهردار بابل در این مدت اقدامات دیگری نظیر صرفه جویی بیش از 170 میلیارد ریال در هزینه‌های جاری و اداری، تسویه بیش از 800 میلیارد ریال از بدهی‌های گذشته شهرداری بابل، آسفالت خیابان‌ها به مساحت 350 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال، بهسازی بازار قدیم و محله مسجد جامع بابل با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال را به سامان رسانده است.
از مشکلات دیگر شهرداری بابل احکام علیه شهرداری بود که در این راستا توقف و نقض برخی احکام قطعی علیه شهرداری بالغ بر 500 میلیارد ریال در این مدت از مهم‌ترین دستاوردهای حکیم بود.
 صرفه جویی بیش از  200 میلیارد ریالی در هزینه‌های عمرانی، وصول مطالبات 350 میلیارد ریالی از بدهکاران  دانه درشت، آغاز عملیات اجرایی پارک شهیدان مناسبی با اعتبار 75 میلیارد ریالی، تامین روشنایی خیابان‌های شهر به طول 20 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال، افزایش 1500 میلیارد ریالی در آمد شهرداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، احداث 5هزار و 500 متر نهر و 6هزار و 500 متر کانال در 53 محله بابل با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال، احداث پارک رضوانی در بلوار مادر با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال، پروژه بهسازی و ساماندهی بازار روز با مشارکت کسبه و اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال، احداث پیاده راه آیت الله کریمی با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال و بهسازی بیش از ده هزار متر مربع از ضلع جنوب شرقی پارک نوشیروانی با اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال از دیگر اقدامات حکیم به عنوان شهردار بابل و همکارانش بود.
 شهردار بابل در راستای استفاده از ظرفیت گردشگری  بهره‌برداری از منطقه گردشگری تالاب موزیرج بابل با اعتبار 20 میلیارد ریال و بهره برداری از منطقه گردشگری تالاب کمانگرکلا با اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال را به سرانجام رساند.
وی در راستای بهبود خدمات شهری و استفاده از ظرفیت‌های شهر احداث ایستگاه شماره شش آتش نشانی و خرید دو دستگاه  خودروی اطفای حریق با اعتبار 30 میلیارد ریال، بهره‌برداری از بوستان گل به مساحت 5 هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال، بهره‌برداری از فاز پنجم جاده ساحلی به طول سه کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال و بهسازی و ساماندهی بلوار امام رضا (ع) با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال را هم به سرانجام رساند.
در خصوص احداث فاز ۵ جاده ساحلی می‌توان گفت که این پروژه ارمغانی  برای مردم شهرستان بابل بوده و یکی از سه پروژه اساسی است که  برای رفع کاهش ترافیک وآسایش شهروندان بابلی در نظر گرفته شد و می‌توان به آن اشاره کرد.
روند انجام این پروژه توسط کارشناسان با تدبیر شهرداری بابل از یک سال به شش ماه کاهش یافت و با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بابل به بهره‌برداری رسید
 شهردار پرتلاش و جوان بابلی که همیشه دغدغه رفع مشکلات مردم این شهر را دارد معتقد است پروژه های شهرداری بابل با هدف ایجاد رفاه و آسایش برای مردم این شهرستان است . وی همواره تاکید دارد مردم شهرستان بابل نیز باید خدمتگزاران خود را برای توسعه بیشتر شهر یاری کنند .
یکی از دغدغه‌های پر رنگ مردم این شهر که می‌توان به آن اشاره کرد ترافیک سنگین در غرب این شهرستان بوده است به همین منظور شهردار بابل یکی از کارهای مهمی را که در دستور کار خود قرار داد کاهش ترافیکی غرب بابل بود که از میدان انوشه تا شهر امیرکلا بوده است
فاز پنجم جاده ساحلی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال و به طول تقریبی سه کیلومتر در غرب بابل با هدف کاهش بار ترافیک به بهره‌برداری رسید. یکی از موارد مهمی که در این پروژه به خوبی به آن پرداخته شد، آزاد سازی بستر و حریم رودخانه بوده که برخی از ادارات مربوطه در این راستا همکاری و تعامل لازم را با شهرداری بابل نداشتند اما شهرداری بابل به این موضوع به طور اختصاصی پرداخت زیرا شهردار بابل معتقد بوده که این پروژه برای خدمت به شهروندان بابلی بوده است و باید به بهترین نحوه  صورت گیرد.
موارد نام برده شده تنها بخش کوچکی از اقدامات حکیم شهردار بابل است که امیدواریم با حضور او در راس هرم مدیریتی شهرداری این خدمات نیز تداوم یابد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی