• منتشر شده در چهارشنبه, 20 شهریور 1398 09:40
وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه خود به مازندران مطرح کرد؛

بهسازی 100 کیلومتر راه روستایی مازندران در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

 
 
 
 

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر یک روزه خود به استان مازندران از محور چهارخطه در دست اجرای ساری- تاکام به عنوان یکی از محورهای پرترد جاده ساری- سمنان بازدید کرد.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این بازدید که از سوی استاندار مازندران همراهی می‌شد، در نشستی با پیمانکار این پروژه خواهان تسریع در تکمیل این محور برای کاهش بار ترافیکی جاده ساری- سمنان شد.
محور ساری – تاکام، ادامه محور چهارخطه ساری به استان سمنان به طول ۲۱ کیلومتر است که تاکنون حدود ۹ کیلومتر از این محور زیر بار ترافیک قرار گرفت و مابقی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا قرار دارد.
بر اساس برنامه زمان‌بندی راه و شهرسازی مازندران این محور تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود. برای تکمیل این پروژه حدود ۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص داده شد.  
با بهره برداری از محور ساری- تاکام بخشی از ترافیک کور موجود در جاده ساری- سمنان کاسته می‌شود و تردد در این محور تسهیل خواهد شد.
عملیات اجرایی این محور از یک دهه گذشته شروع شد که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ساخت این پروژه شتاب گرفت.
کلنگ زنی پل کابلی محور سوادکوه - تهران، افتتاح فاز اول کمربندی شرقی شهر ساحلی محمودآباد، بهره برداری از ۵۹ کیلومتر محور راه روستایی، بازدید از محور ساری- تاکام از برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران بود.
همچنین آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهم‌سطح حسین‌آباد به بندرامیرآباد نیز از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر محترم راه و شهرسازی به استان مازندران بود.
مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه عملیات اجرایی تقاطع غیر هم سطح حسین آباد به بندرامیرآباد در جمع خبرنگاران گفت: این تقاطع برای ایمنی عبور و مرور اجرایی شده و ۵۰۰ متر طول دارد.
محمد اسلامی افزود: این تقاطع غیرهم سطح  با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در زمان تعیین شده ۳۶ ماهه به اتمام می رسد.
وی بیان داشت: تجهیز کارگاه قوی انجام شده و انتظار داریم در ادامه هم با همین دقت کار انجام شود. وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: ۱۲ کیلومتر تعریض جاده منتهی به بندر امیرآباد باقی مانده است و از مواردی است که از سالیان پیش آغاز شده و پیگیری می‌شود.
مهندس اسلامی افزود: باید تحرک جدیدی برای محور حسین آباد بهشهر انجام شود چرا که این پروژه زمان‌بر شده است
وی در ادامه با اشاره به بهسازی راه روستایی در سطح کشور در قالب اقدام ملی گفت: احداث ۲ هزار کیلومتر راه در دستور کار است که از این مقدار ۱۰۰ کیلومتر در استان مازندران واقع شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: برخی از راه‌های روستایی برای مناطق محروم است که در محور نکا و بهشهر احداث راه روستایی مناطق هزارجریب از برنامه‌های اولویت دار است.
گفتی‌ست پروژه تقاطع غیرهمسطح محور بهشهر – زاغمرز با محور رستمکلا – بندر امیرآباد به صورت یک دستگاه پل نیمه شبدری شامل یک پل روگذر اصلی به طول 490 متر و عرض 26 متر و دو دستگاه پل‌های راستگرد به طول 175 متر و عرض 8،6 و دو دستگاه لپ‌های خاکریز اتصالی به طول 165 و عرض 8،6 می‌باشد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی