• منتشر شده در سه شنبه, 22 مرداد 1398 09:28
استاندار مازندران:

خبرنگاران، شریف‌ترین قشر جامعه هستند

 
 
 
 

استاندار مازندران در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در محمودآباد نوید داد که به زودی کلنگ خانه مطبوعات در ساری زده می‌شود. 
احمد حسین‌زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار، یاد و خاطره خبرنگاران فقید استان را گرامی داشت و با تسلیت به خانواده‌های داغدار حادثه محمودآباد، گفت: به طور جدی با عوامل این حادثه برخورد می‌کنیم.
حسین زادگان از تخصیص ۲۵ میلیارد تومان از این اعتبار به استان مازندران خبر داد و یادآور شد: از بودجه هزار میلیارد تومانی پسماند نیز ۵۰ درصد متعلق به مازندران است.
وی با تشکر از حمایت‌های دولت در حل برخی مشکلات مهم استان، افزود: در مورد کاغذ دکتر جهانگیری جلسه ویژه‌ای برگزار کرد و با تصمیمات و مصوبه خوبی که گرفت کارخانه چوب و کاغذ از ورشکستگی خارج شد.
استاندار از تلاش‌های خبرنگاران در سیل اخیر قدردانی کرد و گفت: در تعطیلات نوروز تا سیزدهم فروردین، صدا و سیما و فضای مجازی پای کار بودند و اطلاع‌رسانی کردند که جای تقدیر دارد.
مقام عالی دولت در مازندران عنوان کرد: مقرر شد برای این که رسانه‌ها استقلال خود را حفظ کنند و تنها منعکس کننده حقایق باشند، درآمد مستمر برای رسانه‌ها ایجاد شود.
وی با بیان این که کم‌توقع‌‌ترین و شریف‌ترین قشر جامعه ما خبرنگاران هستند، تصریح کرد: در مازندران طی چند سال اخیر تیراژ نشریات ما حدود دو برابر شد، چون مردم انعکاس مشکلات‌ و مطالبات‌شان را در این رسانه‌ها می‌بینند.
استاندار با اشاره به این که بر خلاف برخی‌ که خبرنگاران را فقط در حوزه رسانه‌های مکتوب و رسمی می‌بینند، بنده فعالان فضای مجازی را هم خبرنگار می‌دانم، گفت: بهنگام و در لحظه خبر را منتشر می‌کنند و دیده‌بان‌های ما و بازرسان واقعی اطلاع‌رسانی هستند.
وی با اشاره به این که بخش زیادی از پیشگیری از مفاسد مرهون زحمات شما خبرنگاران است، افزود: تصمیم گرفته شد هر گروهی از رسانه‌ها بسته به حوزه فعالیت کارگروه تشکیل دهند که هنوز خانه مطبوعات نتیجه را اعلام نکرده است.
استاندار با بیان اینکه کمیته هفت نفره برای ساخت خانه مطبوعات تشکیل می‌شود تا به سرانجام برسد و به زودی کلنگ آن در ساری زده می‌شود، اظهار داشت: در شهرستان‌ها پیگیریم که زمینی برای ساخت مسکن خبرنگاران در نظر بگیریم و اگر تا سال بعد این کار انجام نشد در مراسم سال بعد حضور نمی‌یابم.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی