• منتشر شده در یکشنبه, 30 تیر 1398 09:54
گلایه ملی پوش آملی والیبال از انتقادات؛

سوار بر یک کشتی هستیم

 
 
 
 

بازیکن تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه در مسابقات انتخابی المپیک کفه ترازو به سمت روسیه سنگینی می‌کند، به انتقادات از عملکرد ایران در لیگ ملت‌های والیبال واکنش نشان داد.
علی شفیعی سرعتی زن تیم ملی والیبال در پایان رقابت‌های لیگ ملت‌ها گفت: مسابقات سختی بود و یک روند فرسایشی داشت. خدا را شکر در کل، بازی‌های خوبی انجام دادیم و توانستیم رقابت‌ها را آبرومندانه به پایان برسانیم. دور مقدماتی را بسیار خوب به اتمام رساندیم و در بازی مرحله نهایی در مقابل تیم لهستان، کمی ضعیف‌تر از تیم خودمان ظاهر شدیم.

 داور مقصر باخت
 مقابل برزیل بود
ملی‌پوش والیبال با اشاره به بازی برابر برزیل گفت: هیچ‌گاه درباره داوری صحبت نکرده‌ام اما در بازی مقابل برزیل صد درصد داور مقصر شکست تیم بود. امتیازی که به نفع ایران بود، در آن لحظه حساس از تیم گرفته شد. اگر پیروز می‌شدیم، در جمع چهار تیم قرار می‌گرفتیم. همین شرایط، بسیار بر تمرکز بازیکنان تأثیر گذاشت و باعث شکست تیم شد.

برای صعود به المپیک
 راهی روسیه می‌شویم
وی درباره رقابت‌های انتخابی المپیک تصریح کرد: با توجه به میزبانی روسیه، کار بسیار سختی در این مرحله خواهیم داشت. روسیه با تمام قوا در مسابقات حضور می یابد. ما برای کسب سهمیه المپیک ناامید نیستیم و برای صعود به المپیک، به روسیه خواهیم رفت. زمانی که تصمیم می‌گیریم در مسابقات حاضر شویم، یعنی می‌خواهیم تلاش کنیم تا جواز حضور در المپیک را کسب کنیم در غیر اینصورت اعزام نمی شویم. هدف تیم ملی صعود به المپیک است و این تورنمنت نیز مانند تمام مسابقات، قابل پیش‌بینی نخواهد بود. مطمئن باشید ملی پوشان تلاش خود را برای صعود خواهند کرد.

 کفه ترازو به سمت روسیه سنگینی می‌کند
شفیعی در ادامه تأکید کرد: کار، نشد ندارد. همانطور که همه از ما در مسابقات قهرمانی آسیا، انتظار قهرمانی دارند و کفه ترازو به سمت تیم ما سنگینی می‌کند، در مرحله نخست رقابت‌های انتخابی المپیک نیز کفه ترازو برای روس‌ها سنگینی می‌کند اما ما عزم خود را جزم کرده‌ایم و قطعاً برای صعود تلاش خواهیم کرد.

مصدومیت‌ها
 مانع کارمان نمی‌شود
ملی‌پوش والیبال درباره شرایط جسمانی خود نیز گفت: همه بازیکنان آسیب جزئی دارند اما درصد آن متفاوت است. با فشاری که مسابقات لیگ جهانی بر بازیکنان وارد می‌کند، همیشه این آسیب‌ها وجود دارد. تیم ملی پزشک خوبی دارد که همیشه در کنار ملی‌پوشان بوده و در کمترین زمان، آنها را به شرایط ایده‌آل برساند. مصدومیت‌ها به نحوی است که با آنها سر می‌کنیم و جوری نیست که بخواهد مانع کارمان شود.

 برخی از انتقادات سازنده نیست
وی در ادامه با گلایه از انتقادات وارد شده به بازی‌های تیم ملی در لیگ ملت‌ها اظهار داشت: خیلی‌ها از تیم ملی انتظار کسب مدال داشتند، مردم نیز توقعشان از تیم بالا بود و دوست داشتند که ملی‌پوشان را بر سکو ببینند. در این میان برخی از کارشناسان انتقاداتی بر تیم ملی وارد کردند که سازنده نیست. آنها صحبت‌هایی را بر زبان آورده‌اند که بازیکنان را دلسرد می‌کند. اگر یک کارشناس انتقادی دارد و این انتقاد سازنده است، آن را مطرح کند.
 همه سوار بر یک کشتی هستیم
شفیعی تأکید کرد: همه ما سوار بر یک کشتی هستیم، اگر حفره ای در کشتی وجود دارد، بهتر است آن را برطرف کنیم تا به مقصد برسیم. انتقاداتی که می‌شود، بیشتر مُخِّل کار خواهد بود. اگر انتقاد سازنده وجود دارد، آن را بیان و راه‌حل آن را نیز بگویند. با کنایه و طعنه نمی‌توان به جایی رسید. به هر حال این صحبت‌ها به گوش بازیکنان می‌رسد و آنها در حین انجام مسابقات دلسرد می‌شوند.

 بین کارشناس با گزارشگر 
تفاوت وجود دارد
ملی‌پوش والیبال در پایان گفت: فرق کارشناس با گزارشگر مشخص است؛ گزارشگر نمی‌تواند در مسائل فنی دخالتی داشته باشد و در این زمینه صحبت کند. او باید کار گزارشگری خود را انجام دهد و تحلیل مسائل فنی را نیز به عهده کارشناس بگذارد./مهر

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی