• منتشر شده در دوشنبه, 30 مهر 1397 11:58
حسین‌زادگان، در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان خبر داد:

تهیه طرح جامع فرهنگ‌سازی و تبلیغ و ترویج داوری دعاوی

 
 
 
 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه کار گروه تخصصی بانوان و خانواده استان، از برنامه تهیه طرح جامع فرهنگ‌سازی و ترویج داوری دعاوی در این استان خبر داد و یادآور شد که کمیته‌ای متشکل از افراد کارشناس و آگاه به این مسائل، در تهیه این طرح مشارکت می‌کنند. ‎
مجید حسین‌زادگان، در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان، با اشاره به این که داوری یکی از مهمترین راه‌کارهای سرعت‌بخشیدن به حل و فصل اختلافات حقوقی افراد، ایجاد نظم عمومی، حقوقی و کاهش بار محاکم قضایی است و کم کردن مراجعات مردم به محاکم قضایی و کاهش پرونده‌های دعاوی حقوقی در این محاکم، شاخص موثر و مطلوبی است، یادآور شد: در این طرح سعی می‌شود تا راه‌کارهای لازم و موثر برای شناساندن داوری برای حل مسائل و مشکلات اتخاذ شود تا این مبحث در میان مردم جا انداخته و از این ظرفیت به‌درستی استفاده شود.
وی اظهار داشت: آگاهی به موضوع داوری در دعاوی بویژه دعاوی خانوادگی می‌تواند در کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی موثر باشد. 
حسین‌زادگان با بیان این که توفیق ما در فرآیند برون‌سپاری امور این حوزه، افزایش مشارکت مردم و حصول نتایج موثر نیازمند فرهنگ‌سازی و نهادینه‌شدن نقش این نهاد مدنی و اجتماعی است، خاطرنشان کرد: تحقق فرهنگ‌سازی در گرو اطلاع‌رسانی جامع و همه جانبه است و باید مزیت‌های این طرح را به جامعه مخاطب ارایه دهیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، بر بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت فضای مجازی، رسانه‌ها و رسانه ملی برای آگاهی‌رسانی و تبیین نقش محاکم داوری برای مردم تاکید کرد و یادآور شد: از ظرفیت روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی، اصناف، حوزه‌های اجتماعی دستگاه‌ها و نهادها، شوراهای فرادستی و دهیاری‌ها و شوراهای شهر و روستا استفاده شود.
سمیه قاسمی طوسی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، خاطرنشان کرد: زنان به عنوان نیمی از جمعیت استان مازندران این ظرفیت و پتانسیل را دارند که از نقش آنها برای پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی بهره برد. مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، افزود: با آموزش‌های لازم در زمینه مهارت‌های زندگی و آسیب‌های اجتماعی به زنان می‌توان از این ظرفیت برای جلوگیری از وقوع آسیب‌ها استفاده کرد. وی افزود: در حال حاضر بسیاری از زنان جامعه مان در نوع برخورد با مسائل، آگاهی‌های لازم را ندارند و به نوعی در حالت بلا تکلیفی قرار دارند و نمی‌توانند تصمیمات درست اتخاذ بکنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی