• منتشر شده در دوشنبه, 30 مهر 1397 11:57

برگشت اعتبار در مازندران نداریم

 
 
 

معاون هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران با تاکید بر  اینکه تاکنون تنها 2 میلیارد تومان از اعتبارات سال قبل جذب نشده است از عدم بازگشت اعتبار در استان خبر داد.
 اصغر طالبی عصر  با بیان اینکه ۸۵ درصد از اعتبارات عمرانی کشور ملی و ۱۵ درصد استانی است اظهار داشت: تاکنون برگشت اعتبار نداشته‌ایم و به دلیل آنکه بخش زیادی از اعتبارات اسنادی است فرایند جذب اعتبارات زمان بیشتری می‌برد.
وی با اشاره به اینکه چندی پیش ۳۲ میلیارد تومان از اعتبارات استانی سال به استان ابلاغ شده است گفت: اگر این اعتبار را جذب را نمی‌کردیم با مشکل مواجه می‌شدیم.
طالبی با اظهار اینکه فقط یک دستگاه نتوانسته اعتبارات خود را به موقع جذب کند گفت: این دستگاه ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب نشده دارد و سعی داریم تا این اعتبار نیز برگشت نخورد و در مجموع از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات سال قبل تاکنون دو میلیارد تومان از اعتبارات جذب نشده است.
طالبی با بیان اینکه در سال قبل ۵۰ درصد اعتبارات و امسال ۴۵ درصد اعتبارات جذب شده است گفت: امسال تا ماه خردادماه ۳۰ درصد اعتبارات جذب شده است.
وی از واگذاری ۴۰۰ پروژه طی سال قبل در قالب ماده ۸۸ به بخش خصوصی در سال قبل خبر داد.
۴۸ درصد بزهکاران اینترنتی در گیلان تحصیلات عالی دارند 
طبق بررسی پرونده‌های قضایی موجود در حوزه پلیس فتای گیلان ‌۴۸ درصد بزهکاران اینترنتی استان تحصیلات عالی دارند. 
سرهنگ ایرج محمدخانی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان بابیان این مطلب  اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده پلیس فتا گیلان، 45 درصد این جرایم نیز در پیام‌‌رسان‌های خارجی اتفاق افتاده است. رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان عنوان کرد:‌ نتایج آمارها و بررسی پرونده‌های قضایی موجود در حوزه پلیس فتا گیلان نشان می‌دهد در نیمه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آمار جرایم فضای مجازی در این استان حدود 5 درصد افزایش پیدا کرده است. محمد‌خانی با بیان اینکه 45 درصد جرایم سایبری گیلان در 6 ماه نخست امسال در پیام‌ رسان‌های خارجی اتفاق افتاده است افزود:‌ بررسی‌ها نشان می‌دهد 48 درصد بزهکارانی که در شش ماه نخست امسال شناسایی و به دستگاه قضایی گیلان معرفی شده‌اند دارای تحصیلات عالی هستند. 
وی مهم‌ترین جرایم اینترنتی که در گیلان رخ می‌دهد را برشمرد و خاطرنشان کرد:‌ هتک حیثیت،‌ نشر اکاذیب،‌ برداشت اینترنتی از حساب بانکی اشخاص،‌ سرقت،‌ کلاهبرداری‌‌های مرتبط با رایانه، قماربازی،‌ مزاحمت اینترنتی،‌ تهدید و اخاذی از جمله مهم‌ترین این جرایم در شش ماهه نخست امسال هستند. رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در مورد شناسایی و تحویل مجرمان به دستگاه قضایی استان نیز عنوان کرد که‌ در نیمه نخست امسال 57 درصد پرونده‌های حوزه پلیس فتا گیلان با تلاش کارآگاهان این حوزه به شناسایی مجرمان و تحویل آنان به مقامات قضایی استان ختم شد. محمد‌خانی از شناسایی تعداد بسیار زیادی از بزهکاران سایبری در گیلان خبر داد و تصریح کرد که  در 6 ماهه نخست امسال 57 درصد مجرمان سایبری که در استان گیلان توسط پلیس فتا شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند را مردان و 43 درصد دیگر را زنان تشکیل می‌دهند. وی میانگین سنی بزهکاران اینترنتی دستگیر شده در گیلان را بین 18 تا 35 سال ذکر کرد و اظهار داشت:‌ در 6 ماهه نخست امسال هتک حیثیت و نشر اکاذیب از عمده‌ترین جرایم سایبری بوده است که مجرمان آن‌ها توسط کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا گیلان شناسایی شده‌اند.
دستگیری سارق منزل با 7 فقره سرقت در ساری
فرمانده انتظامي شهرستان ساری از شناسايي و دستگيری سارق سابقه‌دار منزل با 7 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ ناصرعلی صفرپور، در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پی شکایت احدی از شهروندان در خصوص سرقت منزل در یکی از خیابان‌های ساری تحقیق و بررسی این موضوع در دستور کار ماموران کلانتری 13 ساری قرار گرفت. فرمانده انتظامی شهرستان ساری، تصريح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه‌جانبه سارق را شناسایی کردند. سرهنگ صفرپور، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی، ماموران در اقدامی عملیاتی سارق را در مخفیگاهش دستگیر شد. وی، خاطرنشان کرد: طی بازجویی‌های تخصصی صورت گرفته متهم تاکنون به 7 فقره سرقت منزل در یک ماهه گذشته اعتراف کرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی