• منتشر شده در یکشنبه, 01 مهر 1397 10:47
استاندار مازندران در مراسم رژه مشترک نیروهای مسلح استان:

توان دفاعی ما، تهدیدها را خنثی کرد

 
 
 
 

سی و یک شهریور یکهزار و سیصد وپنجاه و نه، برای هر ایرانی یادآور یک «تجاوز» است. تجاوزی که از ماه‌ها قبل، توسط صدام دیکتاتور معدوم عراق، تکرار می‌شد و چندماه قبل از آغاز هجوم، با 
پاره کردن عهدنامه الجزایر جدی شد، اما در ایران هم انقلابی نوپا ایجاد شده بود و رهبران نظام سیاسی جدیدالتأسیس، سرگرم رفع و حل مشکلات متعدد و پایه گذاری‌های این نظام سیاسی بودند و چندان تمرکزی بر اندیشه شوم صدام نداشتند تا اینکه بالاخره رییس حزب «بعث» عراق که از همسایگان و همچنین از آمریکا و حتی از شورای امنیت سازمان ملل متحد، جواز شفاهی دریافت کرده بود، در چون دیروزی، جسارت کرد و به خاک و سرزمینی حمله کرد که مردان و زنانش، در طول تاریخ به غیرت و جنگاوری و به‌ویژه در دفاع از خاک آسمانی خود، شهره بودند.
البته صدام معدوم کمتر از دو سال بعد از کرده پشیمان شد و تمام دنیا را واسطه صلح کرد و جنگ تحمیلی در نهایت به سود ملت ایران و با تقدیم صدها هزار شهید به پایان رسید، صدام متجاوز شناخته شد و مردم ایران از طریق همین میدان جهاد، آبدیده شدند و تمام دنیا یک نکته را دریافت و آن اینکه هرگز چشم ناپاک به خاک پاک سرزمین پارس ندوزد. 
هرساله در چنین روزی در سراسر کشور رژه نیروهای مسلح برگزار می‌شود، رژه‌ای که توان لجستیک و نمایش قدرت نیروهای نظامی از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی تا بسیج میلیونی مردمی را که بخش اعظم آن درحقیقت، دستاوردهای دفاع مقدس بود، به رخ دنیا می‌کشد ضمن اینکه مردم و شهروندان را امیدوار می‌کند که به پشتوانه چنین قدرت نظامی، بار دیگر پیش نخواهد آمد که دشمنی به خاک این کشور، تجاوز کند.    محمد اسلامی استاندار مازندران روز گذشته در رژه مشترک نیروهای مسلح در ساری با بیان اینکه با درک معنای حقیقی قیام امام حسین (ع)، برنتابیدن  ظلم و فساد و جور را الگوی زندگی خود قرار داده‌ایم زیرا راه ما، راه امام حسین (ع) است گفت: این راه و انتخاب مردم ایران در تبعیت از مکتب اهل بیت راهگشا است.
وی افزود: راه ملت ایران هرگز خوشایند استکبار جهانی نبوده و نخواهد بود و از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تمام ظرفیت‌های خود را برای مقابله با انقلاب اسلامی به‌کار گرفته‌اند و امسال در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، در پرتو آیات قرآن مجید، تقویت روحیه دفاعی برگرفته از تفکر عاشورایی هستیم.
وی گفت: بنیه دفاعی جمهوری اسلامی ایران موجب خنثی کردن تهدیدات دشمن بدخواه و مکار این سرزمین شده است و اگر این تفکر و جهت‌گیری‌ها در راستای حفاظت انقلاب اسلامی نبود در همان روزهای نخست کشور را به کام خود مصادره می‌کردند.
استاندار مازندران یادآور شد: عصبانیت آمریکای جهان‌خوار از این جهت است جمهوری اسلامی ایران براساس منویات مردم تصمیم‌گیری می‌کند و در کشور ایران، حکومت دست نشانده و تسلیم حاکم نیست.
اسلامی یادآور شد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه مورد حمایت و پشتیبانی و نقش آفرینی برای حفظ استقلال و تمامیت ارضی ایران است.
استاندار مازندران تصریح کرد که بازدارندگی دفاعی کشور در دل دشمنان ترس و رعب ایجاد می‌کند ودشمنان می‌دانند جمهوری اسلامی به دنبال سلاح‌های کشتارجمعی و بمب هسته ای نیست اما همچنان مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی را درک نمی‌کنند.
وی افزود: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی باید همواره مورد حفاظت و صیانت قرار گیرد و امروز نیروهای مسلح در تکنیک و تاکتیک به بیگانه وابسته نیستند و این مهمترین دلیل عصبانیت دشمنان است. استاندار مازندران یادآور شد: با زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا میثاق می‌بندیم مستحکم و استوار در راستای منویات مقام معظم رهبری برای صیانت از ارزش‌ها ایستادگی کنیم.
 وی گفت: امروز استکبار جهانی جبهه اقتصادی را برای مقابله با ملت در پیش گرفته است و تلاش می‌کند با تخریب باور و ذهن مردم و زیرسئوال بردن مقبولیت نظام در پیشگاه مردم، اختلال ایجاد کند.
استاندار مازندران گفت: امروز سیاست استکبار برای برهم زدن روح و روان مردم و تشدید تحریم به آن جهت است که با ایجاد فساد در روند داد و ستد خارجی به اهداف خود دست یابند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی