• منتشر شده در دوشنبه, 22 مرداد 1397 12:37
محمد سلطانی فر:

باید به تولید محتوا در رسانه‌ها توجه شود

 
 
 
 

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد از تشکیل شورای حل اختلاف شکایات از رسانه‌ها در وزارت ارشاد خبر داد.

محمد سلطانی‌فر در مراسم اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران در نور با بیان اینکه اکنون با وجود مشکلات اقتصادی کشور در شرایطی بسیار سختی قرار داریم به گونه‌ای که در یک سال آینده با مشکل تامین کاغذ منابع داخلی مواجه می‌شویم اظهار داشت: البته برای تامین این کاغذ 170 میلیون یورو واردات کاغذ داریم که پروسه اداری آن از سوی وزارت صنعت، معاون و تجارت طی شده و تامین ارز آن از سوی بانک مرتبط وزارت ارشاد انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه تامین 20 هزار تن کاغذ در شرایط اضطراری اقدام شده است، افزود: البته باید به حضور عده‌ای سودجو توجه شود که برای مسائل کاغذ اقدام می‌کنند اما امیدواریم با این تامین ارز کاغذ، مشکل آن رفع شود.
سلطانی‌فر از راه‌اندازی خط تولید یک کاغذ با توافق وزارت جهاد کشاورزی در مازندران خبر داد و گفت: اگر این اتفاق بیافتد با ظرفیت 95 هزار تنی در سال کاغذ رول شکل می‌دهد و کاغذ برای کشور رفع می‌شود.
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد یادآور شد: در چند روز آینده از سوی استاندار مازندران خبرهای خوشی در عرصه تامین کاغذ اطلاع‌رسانی می‌شود. سلطانی‌فر با تاکید براینکه با هماهنگی بیمه هنرمندان اقداماتی در این صندوق شده تا از سه هزار روزنامه‌نگار بیکار حمایت بیمه‌ای صورت گیرد، گفت: در زمینه بیمه تکمیلی سه هزار نفر بیمه تکمیلی شده و 500 هزار تومان بیمه سالیانه از سوی وزارت ارشاد و 300 هزار تومان از سوی خود رسانه انجام می‌شود. معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه اما همه این اتفاقات در زمینه حوزه تولید محتوا باید نگاه ویژه‌ای شود، عنوان کرد: اکنون حدود 45 پایگاه خبری و نمایندگی روزنامه از سوی وزارت ارشاد در انتظار دریافت مجوز هستند اما مهم‌ترین دغدغه و نگرانی محتوای رسانه‌هایی داریم که مشکلات را دو چندان می‌کند. وی خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد تاکنون در زمینه آموزش خبرنگاران اقداماتی  انجام داده است تا در این عرصه به طور حرفه‌ای ورود یابند. در امر رسیدگی به شکایات رسانه‌ها و خبرنگاران نیز شورای حل اختلاف با نظارت وزارت ارشاد، قوه قضائیه و خانه مطبوعات کشور تشکیل شده است. سلطانی‌فر گفت: این شورا به منظور رسیدگی شکایات رسانه‌ها قبل از تشکیل پرونده و ارجاع آن به دستگاه قضایی بوده که 90 درصد این رسیدگی در این شورای حل اختلاف مورد رسیدگی و رفع می‌شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی