• منتشر شده در یکشنبه, 06 اسفند 1396 09:10
مدیر کل شیلات مازندران خبر داد:

صادرات نخستین محموله گوشت ماهیان خاویاری پرورشی مازندران به روسیه

مدیرکل شیلات مازندران اعلام کرد اولین محموله از محصولات شیلاتی به ظرفیت حدود ۱۸ تن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی منجمد توسط شرکت پاک ثمر میرود بابلسر از مرز آستارا به کشور روسیه صادر شد.


وی ارزش اقتصادی این محموله را ۱۲۷ هزار دلار اعلام نمود و افزود: شرکت پاک ثمر میرود یکی از شرکت‌های فعال در فرآوری محصولات شیلاتی و دارای کد EC ( صادرات به کشورهای اروپایی و روسیه) است که این محموله را از مرز زمینی آستارا به کشور روسیه صادر نموده است.
رستمی در ادامه گفت: مازندران به عنوان قطب تولید ماهیان خاویاری کشور دارای ۱۵ مزرعه فعال به ظرفیت تولید ۲۵۰۰ تن گوشت و ۳۲ تن خاویار پرورشی می‌باشد که در سال گذشته ۱۵۰۰ تن گوشت و ۱۵۰۰ کیلوگرم خاویار تولید و به بازار مصرف عرضه گردید و پیش‌بینی می‌گردد در سال جاری به میزان ۱۰ % به آن اضافه گردد، ضمن اینکه ۱۲ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در مازندران در حال احداث می‌باشد که تعدادی از آن‌ها دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰% می‌باشند و امیدواریم که در سال آینده به بهره‌برداری برسند. مدیرکل شیلات مازندران در پایان تصریح کرد: مازندران دارای مقام نخست تولید گوشت و خاویار پرورشی در کشور بوده و بزرگترین مزرعه پرورش ماهی خاویاری خاورمیانه در جویبار مازندران در حال بهره‌برداری می‌باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی