آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 14 بهمن 1396 09:59
محمد اسلامی استاندار مازندران به‌مناسبت سالروز دهه فجر در جمع خبرنگاران

794 پروژه با اعتباری معادل 800 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد

خبرشمال/


همزمان با آغاز دهه فجر، مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران در نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه، از پروژه‌ها و برنامه‌های ویژه مدیریت ارشد استان به مناسبت این جشن ملی گفت و به پرسش‌های خبرنگاران نیز پاسخ داد.


استاندار مازندران در آغاز ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و هم‌زمانی دهه فجر با ایام فاطمیه گفت: انشاالله که خداوند توفیق بدهد در این ایام از موهبت‌های الهی بهره‌مند شویم.
وی سپس به ریشه‌های انقلاب و دشمنی آمریکا با این مردم پرداخت و تاکید کرد: خط آمریکا خط تعظیم و سازش است در حالیکه جریان انقلاب بر اساس مقاومت و مبارزه تعریف شد و این دو خط با هم سازگاری ندارند و سردمداران آن به هیچ وجه پس از انقلاب از مشی متکبرانه خود خارج نشدند و تغییر موضع ندادند.
اسلامی با اعلان اینکه آمریکا با بی‌شرمی انقلاب اسلامی ایران را زیر سؤوال می‌برد و دولت تدبیر و امید بحث بهانه‌جویی فعالیت‌های هسته‌ای را با موافقت با اجرای برجام از آنها گرفته است، تصریح کرد: آنها با وجود تعهد در برجام به تعهدات خودشان پای‌بند نیستند و با وجود اثبات پای‌بندی کشور به برجام آنها دوباره دنبال بهانه‌جویی هستند تا ایران اسلامی را نزد جهانیان بی‌اعتماد جلوه دهند.
استاندار مازندران با بیان اینکه در کشور اتفاقات بسیار بزرگی رخ داده است و کشور را توانستیم بدون بدهی خارجی با منابع داخلی اداره کنیم، اضافه کرد: آمریکا بزرگترین بدهکار جهان است و اعداد بدهی آنها قابل بیان نیست اما ایران اسلامی با سختی‌هایی که مردم تحمل کردند، تراز منفی اقتصادی ندارد.

افتتاح فاز نخست بزرگترین پارک موزه در مازندران
استاندار مازندران در ادامه به افتتاح پروژه‌ها در دهه فجر اشاره کرد و گفت: 794 پروژه با اعتباری معادل 800 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد و بخشی از پروژه‌ها با حضور مقامات کشور افتتاح می‌شود.
اسلامی با اعلام اینکه در حال حاضر زیرساخت‌ها با استفاده از بخش خصوصی و جذب مشارکت‌ها تقویت می‌شود، افزود: در حال حاضر باید به صورت خلاقانه منابعی را تامین کنیم که پروژه‌های زیرساختی و بزرگ متوقف نشود.
وی یادآور شد: ضرورت دارد برای دولت منابع تامین شود و این منابع از محل تسهیل فروش دارایی و نفت، واگذاری طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام و بقیه از محل اجرای پروژه‌ها و زیرساخت‌ها تامین ‌شود.
استاندار مازندران با بیان اینکه بنده از زحمات همه افرادی که برای اجرای این پروژه‌ها زحمت کشیدند به‌ویژه از زحمات ربیع فلاح استاندار سابق و مدیران کل قدردانی می‌کنم، تصریح کرد: در دهه فجر به صورت ویدئو کنفرانس بزرگترین پارک موزه دفاع مقدس کشور افتتاح می‌شود، این پروژه نفیس و ماندگار در حوزه دفاع مقدس است.
وی اضافه کرد: در سال جاری بسیج سازندگی مازندران 22 پروژه عمران روستایی و زیرساختی را که شروع کردند به بهره برداری می‌رسانند.
اسلامی با بیان اینکه در ستاد تسهیل سال گذشته 490 میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا کرده است در سال جاری هم 180 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای صنعتی تزریق شده است، تصریح کرد: تولیدکنندگان را واقعا شناسایی کنیم تا حمایت در استان به خوبی انجام شود و افراد فعال سرمایه‌گذاری جدید انجام دهند.

تغییرات مدیریتی در مازندران قبل از سال انجام می‌شود
وی در ارتباط با انتصابات در استان مازندران، گفت: اگر نگاه‌ها ما به مدیریت و کار تغییر نکند مشکل حل نمی‌شود، بخشی از تغییرها مربوط به بنده است و از وزارت‌خانه‌ها درخواست کردیم که نیروهای خودشان را تغییر دهند که برخی‌ها به دیگران متوسل می‌شوند و یکی از مشکلات جدی ما این است اما تغییر مدیریت تا قبل سال انجام می‌شود.

راه اندازی میز "خدمت الکترونیک " و "سامانه دادور":
وی همچنین از راه‌اندازی میز خدمت الکترونیکی به عنوان یکی دیگر از طرح‌های ویژه این ایام خبر داد و هدف از این طرح را نیز رونق کسب و کار دانست و مزیت میز خدمت الکترونیکی را کاهش موانع کسب و کار و تسهیل در پاسخ‌گویی به کارآفرینان اعلام کرد . 
استاندار مازندران راه اندازی سامانه دادور را هم برنامه دیگری برای رونق کسب و کار در این استان دانست و افزود: در این سامانه درخواست متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در دستگاه‌ها از طریق سامانه، پیگیری و موانع پیش رو شناسایی و از سوی عالی‌ترین مقام دستگاه برطرف می‌شود. 
وی گفت: در این سامانه روند پیگیری درخواست‌ها به صورت الکترونیکی است و زمان پیگیری کاهش می‌یابد. 
وی گفت: از مجموع پروژه ها، ۱۶۴ مورد پروژه دهیاری، ۹۸ پروژه توزیع برق، ۹۷ پروژه راه و شهرسازی، ۷۴ پروژه جهاد کشاورزی، ۷۰ پروژه دانشگاه علوم پزشکی، ۴۶ پروژه شهرداری، ۲۳ پروژه بنیاد، ۱۶ پروژه آب و فاضلاب شهری، ۱۵ پروژه میراث، ۱۲ پروژه نوسازی و تجهیز مدارس، ۱۰ پروژ صنعت و معدن ، ۹ پروژه شرکت گاز، ۷ پروژه آب منطقه ای است. ۳۹ پروژه با ۳۹۴ میلیارد تومان در حوزه طرح های تولیدی و اشتغالزایی افتتاح و برای هزار و ۷۵۰ نفر اشتغال ایجاد می شود و ۱۴ پروژه با ۱۱۸ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می شود. 
استاندار مازندران با بیان اینکه آزادراه تهران- شمال طولانی شده است ابراز امیدواری کرد تا با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته و مشارکت بخش خصوصی، این پروژه زودتر تکمیل شود.

بهره‌برداری از نیروگاه زباله سوز ساری در هفته آینده
علی نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران نیز در این نشست خبری از بهره‌برداری پروژه نیروگاه زباله سوز ساری در اوایل هفته آینده خبر داد. وی با بیان اینکه طرح تفکیک زباله از مبداء در استان ۳۰ تا ۳۵ درصد میزان زباله را کاهش می‌دهد؛ گفت: با شروع به کار استاندار جدید، موضوع «تفکیک زباله از مبدا» در دستور کار قرار گرفت. وی همچنین از بهره‌برداری پروژه نیروگاه زباله‎سوز ساری، در اوایل هفته آینده خبرداد و افزود: نیروگاه زباله سوز شرق مازندران نیز در حال اجرا است. 
نبیان میزان تولید زباله روزانه در استان مازندران را سه هزار تن اعلام کرد گفت: در حال حاضر کارخانه کمپوست در تنکابن در حال اجرا است و این پروژه تکافوی نیاز شهرهای رامسر، تنکابن و عباس آباد را میکند؛ همچنین یک سرمایه‌گذار در حال پیگیری تبدیل کمپوست به انرژی است. 
معاون استاندار مازتدران در مورد زباله‌سوز نوشهر گفت: پیشرفت زباله‌سوز نوشهر بالای ۸۰ درصد و آخرین محموله تجهیزات این زباله‌سوز در حال ارسال است ؛ در نور نیز پیگیر ساخت زباله‌سوز هستیم. 
نبیان موضوع زباله انجیل سی بابل را از جمله دغدغه‌های مهم مازندران بیان کرد و گفت: پروژه کمپوست و تصفیه زباله انجیل سی در حال انجام است و برای پروژه زباله‌سوز ساری نیز ۳۰ میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی