آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 12 خرداد 1399 10:26

اعلام زمان مرحله دوم سمپاشی باغ‌های مرکبات مازندران

 
 
 
مدیرحفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران زمان مناسب آغاز مرحله دوم مبارزه با آفات سپردار قرمز و قهوه‌ای در باغ‌های مرکبات استان را اعلام کرد و از کشاورزان خواست تا این کار را طی سه هفته آینده انجام دهند.
باغداران مازندران بیستم اسفند سال پیش مرحله نخست مبارزه شیمیایی و بیولوژیکی علیه آفات سپردار قرمز و قهوه‌ای را انجام دادند.
عبدالرحمن زاغی گفت: زمان تعیین شده پس از  بازدیدهای میدانی و بررسی گزارش ایستگاه‌های پیش‌آگاهی و هماهنگی با محققین مراکز تحقیقاتی تعیین شده است. وی ادامه داد: اکیپ‌های پیش‌آگاهی و شبکه مراقبت درختان میوه جهاد کشاورزی شهرستان‌ها ضمن بازدید از باغات مرکبات و شناسایی کانون‌های آلوده به آفات مذکور، باغداران را برای مبارزه به موقع و اصولی راهنمایی خواهند کرد.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: مبارزه شیمیایی بصورت موضعی صرفاً روی درختان آلوده برابر دستورالعمل سازمان حفظ نباتات توصیه می‌شود.
زاغی گفت: میزان مصرف روغن امولسیون شونده همراه با سموم به میزان۱ تا ۲ در هزار توصیه شده و در صورت افزایش دمای هوا به بیش از ۳۳ درجه سانتیگراد از مصرف روغن امولسیون شونده خودداری شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی