آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 12 خرداد 1399 10:13
مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران:

به آموزش‌های مهارتی توجه نمی‌شود

 
 
 
 

مدیرکل فنی و حرفه‌ای مازندران با اشاره به  اینکه در بعد آموزشی، گرایش بیشتر خانواده‌ها به سمت آموزش‌های نظری است، تاکید کرد که به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش توجه
کمتری شده است.
سید حسین درویشی در جلسه کمیته مهارت آموزی با بیان اینکه هنوز نتوانستیم آموزش‌های مهارتی را به جایگاه واقعی آن دراستان و کشور برسانیم، افزود: حدود ۴۵ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقد کارهستند چرا که آموزش‌های مهارتی به این طیف داده نشده است.
وی با اشاره به اینکه همچنان در بعد فرهنگی با مشکل مواجه هستیم، اظهار داشت: برای برون رفت از این مشکل باید نهضت مهارت آموزی در کشور و استان راه اندازی شود تا نرخ بیکاری کاهش یابد.
درویشی بیان کرد: در شرایط کنونی با سه مشکل در حوزه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مواجه هستیم، و برای برون رفت از این مشکلات نهادینه کردن مهارت آموزی در سطح جامعه لازم است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان در ادامه بااعلام اینکه ۱۸۶ کارگاه دولتی و ۸۵۰ آموزشگاه آزاد وخصوصی در استان فعالیت دارند، گفت: شورای مهارت با ریاست فرماندار در شهرستان‌ها راه اندازی شده است و فلسفه وجودی این شورا، شناسایی مشاغل جدید و توجه به کیفیت آموزش‌های
مهارتی است.
رییس فنی وحرفه ای شهرستان جویبار با اعلام اینکه ۶ کارگاه آموزشی فعال در بخش دولتی وجود دارد، گفت: در این کارگاه‌ها بیش از ۱۵۶ هزار نفرساعت آموزش‌های مهارتی انجام شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی