آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 21 تیر 1399 10:01
شهردار گرگان:

بخش عمرانی شهربازی به قرارگاه خاتم واگذارشد

 
 
 
 

شهردار گرگان از اجرای پروژه شهربازی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبرداد و یادآور شد که شهرداری گرگان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای بخش عمرانی تفاهمنامه امضاء کرده است.
عبدالرضا دادبود اظهار کرد: شهرداری گرگان پروژه‌های زیاد در دست مطالعه و اجرا دارد که با اولویت‌بندی در حال اجرا است.
وی بیان کرد: طرح اولویت بندی خدمات در محلات مختلف گرگان را در دست اقدام داریم که براساس نظرسنجی از مردم برنامه‌ریزی شده است.
دادبود با اشاره به پروژه شهربازی ادامه داد: این پروژه با قوت در حال انجام بوده و اتفاقات خوبی در زمینه جذب پیمانکار و سرمایه گذاری رقم خورده است.
شهردار گرگان هزینه پروژه را ۳۰۰ میلیارد تومان عمرانی و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری اعلام کرد و اظهار کرد: شهرداری با قرارگاه خاتم الانبیا برای بخش عمرانی به تفاهم رسیده که در فاز اول پروژه ۱۶۰ میلیارد تومان قرارداد امضا شده است.
وی همچنین به طرح پیاده راه خیابان امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: مطالعات این پروژه از سال ۹۷ آغاز شده بود و امسال با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود.
دادبود کف سازی، تغییر مبلمان و تعویض چراغ‌های برق را از مهم‌ترین اقدامات این پروژه برشمرد و اظهار کرد: در روزهای تعطیل و جمعه تردد خودروها در این محور ممنوع بوده و به پیاده راه تبدیل خواهد شد.
ساماندهی محور شرقی با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار
شهردار گرگان همچنین به ساماندهی ورودی شرقی گرگان اشاره و بیان کرد: ساماندهی این مسیر، ۸۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد که امسال برای آن ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی جداسازی کندراه از تندراه، احداث تقاطع، یوترن و غیره را از مهم‌ترین اقدامات این محور برشمرد. دادبود اضافه کرد: بازگشایی برخی از محورها، پارک شطرنج، پارک خطی لادن استرآبادی، پارک اوزینه، اجرای مرکز سن ان جی و ایجاد پارکینگ اتوبوسرانی در بلوار خلیج گرگان، پروژه گردشگری میدان بسیج، اصلاح زیرگذر عابر پیاده میدان بسیج، نصب تصاویر سرداران شهید گلستان، ادامه روند عمرانی بازار موزه از دیگر پروژه‌های شهرداری گرگان است.
وی همچنین بیان کرد که مرمت خانه دارویی به پایان رسیده و مرکز اسناد شهرداری به آنجا منتقل خواهد شد.
شهردار گرگان اظهارکرد: سالن ورزشی در انجیراب و اوزینه با مشارکت سپاه احداث خواهد شد و سالن ورزشی گرگان جدید هم آماده بهره‌برداری است.
وی در خصوص فعالیت‌های اجتماعی شهردار گرگان گفت: طرح دوام (داوطلبان واکنش اضطراری محلات) که می‌توان به ارتقاء مشارکت مردم در بحران کمک کند در دست اقدام است.
دادبود با بیان اینکه مرکز فوریت‌های خدمات شهری به صورت آزمایشی شروع به فعالیت کرده است، افزود: جشنواره بالکن‌های سبز، طرح ارتقاء سلامت شهری، عضویت در اتحادیه جهانی شهرها و دولت‌های محلی و شهر پایلوت کودک از دیگر برنامه‌های شهرداری در زمینه‌های اجتماعی است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی