آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 18 تیر 1399 13:15
شهردار بابلسردر بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهرستان بابلسر:

به زودی شادی و نشاط را به شهر می‌آوریم

 
 
 
 

خبرشمال  /


در سومین روز از هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها روابط عمومی شهرداری بابلسر با برگزاری یک تور گردشگری، گروهی از خبرنگاران را به محل اجرای پروژه‌های عمرانی این شهرداری برد تا از نزدیک شاهد فعالیت‌های معاونت فنی و عمرانی شهرداری پایتخت گردشگری مازندران جهت توسعه همه‌جانبه و پایدار این شهر باشند.
مهندس رضا رحیمی در ایستگاه اول بازدید از پروژه‌ها که پروژه عظیم پل چهارم بود طی سخنانی با تقدیر از مجموعه شهرداری و بویژه مهندس قناعت معاون فنی و عمرانی شهرداری و  اعضای محترم شورای اسلامی شهر جهت اجرای هر چه سریع‌تر این پروژه از پیش رفت ۸۵ درصدی احداث پل چهارم خبر داد و گفت: علاوه بر آن موفق شدیم بیست میلیارد تومان از مطالبات مانده از دیون گذشته در سال ۹۸ را به پیمانکار پرداخت کنیم که این امر نیز در تسریع روند احداث آن نقش مهمی داشت.
وی آنگاه با تاکید بر نقش این پروژه در مناسب سازی ترافیک، بابلسر را به حق پایتخت گردشگری مازندران و یکی از شهرهای مهم کشور در صنعت گردشگری توصیف کرد و افزود: به دلیل جایگاه بابلسر در این صنعت انتظار داریم مدیران استانی پروژه پل چهارم را یک پروژه ملی تلقی کنند.
پروژه پل چهارم شهرداری بابلسر با حمایت مجموعه شهرداری و اعضای محترم شورا اسلامی بیش از ۸۵ درصد فعالیت عرشه پل انجام شد بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از مطالبات دیون گذشته در سال ۹۸ را به شرکت پیمانکار پرداخت گردید و سرعت کار بالا رفته است.
جا دارد از همکاران خوبم در شهرداری؛ مهندس قناعت، معاون عمرانی و همکارانش، اعضای محترم شورای اسلامی شهر بابلسر و همچنین از مهندس نوعی، عضو کمیسیون عمران که در اکثر پروژه‌های عمرانی به‌عنوان ناظر پیگیر هستند و همچنین از شرکت مشاور تشکر کنم.
ضمن اینکه بنده و شورای اسلامی شهر بابلسر تصمیم بر این گرفته پروژه‌های جدید تعریف نکرده و پروژه‌های مانده را به اتمام برسانیم؛ به‌خصوص که مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر بابلسر خود را موظف می‌داند برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از هیچ جهد و کوششی دریغ نکند. به همین دلیل به مردم شریف بابلسر اطمینان خاطر می‌دهیم با تمام توان به عمران و آبادانی این شهر بپردازیم و برای رفاه و آسایش آنها خدمات بیشتری ارائه نمائیم.
طی این بازدید، شهردار بابلسر در سخنانی با تاکید بر این مطلب که شهرداری‌ها در خط مقدم و جبهه اول خدمت‌رسانی به مردم شهر و ایجاد رفاه و نشاط عمومی در شهرشان هستند، به معرفی پروژه استخر دوقلو شهرستان بابلسر پرداخت.
«رضا رحیمی» گفت: این پروژه که در سال ۹۱ منعقد شده است، به گونه‌ای غیر قابل قبول پیش می‌رفت و در مقاطعی  راکد ماند. در این زمانی که افتخار خدمت‌رسانی به مردم شریف بابلسر را دارم و پس از شروع دوباره این پروژه، با تمام توان تلاش کردم تا این پروژه را بی هیچ وقفه ادامه داده و هرچه سریع‌تر به پایان برسانیم. به همین دلیل اکنون این پروژه به مرحله اجرای نصب تاسیسات و سقف کاذب خود رسیده و حداقل  ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی به مسایل مالی پروژه اشاره کرد و افزود: البته به این نکته هم اشاره کنم که در گذشته، بدهی ما به پیمانکار به گونه‌ای بالا رفته بود که نسبت به ادامه این پروژه معترض بودند. ما موفق شدیم تمام بدهی‌های پیمانکاران، چه در گذشته و چه کنونی را  در یکسال گذشته پرداخت کرده و هیچ‌گونه بدهی به هیچ پیمانکاری نداشته باشیم.
رحیمی در ادامه با تشریح ضرورت احداث این پروژه و سهمی که در جذب و جلب نظر گردشگران دارد، خاطرنشان کرد: الویت اول در اهداف مجموعه مدیریت شهری شامل شهرداری و شورای اسلامی شهر بابلسر، تکمیل این پروژه است. انشالله لطف خدا شامل حال ما می‌شود و با برکت دعای دوستان بتوانیم این پروژه را هرچه سریع‌تر افتتاح کنیم تا شرمنده مردم خوب و شریف بابلسر نشویم. در همین فرصت اعلام می‌کنم این پروژه اولین پروژه‌ای خواهد بود که توسط مجموعه مدیریت شهری بابلسر افتتاح خواهد شد.
شهردار بابلسر سپس با اعلام این‌که این پروژه در گذشته ۲۰درصد پیشرفت داشته و امروزه به ۸۵ درصد پیشرفت رسیده است، یادآور شد: شهرداری در گذشته یک نهاد دولتی بوده و امروز به‌عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی مشغول به کار است. این را نیز باید خاطرنشان کنم که شهرداری بابلسر از اولین شهرداری‌هایی بوده که اصل ماده ۴۴ قانون اساسی را اجرا و فعالیت‌های خود را برون‌سپاری کرده است.
وی ادامه داد: قطعا به دلیل سودآوری و داشتن توجیح اقتصادی این پروژه و همچنین به سبب تاثیر پروژه در رفاه حال جوانان و مردم بومی بابلسر و منطقه، تدابیر و تسهیلات ویژه‌ای برنامه‌ریزی خواهیم کرد.
در ایستگاه دیگری از این بازدیدها که استادیوم ورزشی بود، رضا رحیمی طی سخنانی هدف از احداث استادیوم ورزشی در بابلسر را ایجاد انگیزه و جاذبه برای گردشگران عنوان کرد و گفت: صنعت ورزش، به‌خصوص فوتبال امروزه هم پول‌ساز است و هم ارزآور، بنابراین سرمایه‌گذاری در آن توضیح اقتصادی داشته و درآمدی پایدار برای حوزه شهری به همراه دارد. از آن‌جا که شهرستان بابلسر دارای یک مجتمع هتل پنج‌ستاره است، بی‌تردید احداث استادیوم ورزشی و در کنار هم قرار گرفتن این دو می‌تواند اکثر تیم‌های ورزشی را جذب سفر به شهر بابلسر کند. آن‌ها می‌توانند در این شهر سکونت کرده و اردو تشکیل دهند. با توجه به این‌که امروزه به‌خاطر کمبود زیرساخت‌ها، اکثر تیم‌های مطرح کشور برای اردو و کسب آمادگی به ناچار راهی کشورهای دیگر می‌شوند، ساخت این استادیوم انگیزه آن‌ها را برای اردو زدن در بابلسر دوچندان خواهد کرد.
وی در ادامه به تشریح امکانات در نظر گرفته‌شده برای پروژه استادیوم ورزشی بابلسر پرداخت و افزود: زمین چمن مصنوعی، سالن بدنسازی، سالن کنفرانس، خوابگاه و سالن غذاخوری، مجموعه امکانات این استادیوم هستند که با کیفیتی عالی، می‌توانند پاسخگوی هر تیمی حتی در بالاترین سطوح باشند.
شهردار پایتخت گردشگری مازندران، در همین رابطه به تیم لیگ برتر «نساجی» اشاره کرد و تصریح نمود: همان‌گونه که همگی می‌دانیم تیم نساجی مازندران یکی از قدیمی‌ترین، اصیل‌ترین و پرافتخارترین تیم‌ها در کشور است که در همه سال‌های گذشته، با افتخاراتی که کسب کرد، موجب شادی و غرور مردم مازندران بود. با این وجود که این تیم افتخار همه ما مازندرانی‌ها است و نه یک شهر، متاسفانه به دلیل نبود بعضی از زیرساخت‌ها در استان مازندران، ناگزیر به اردو زدن در خارج از استان است. یقین دارم با اتفاقات عمرانی و رفاهی که در بابلسر می‌افتد، نه تنها این تیم بلکه تیم‌های مشابه، بابلسر را در اولین اولویت خود برای اردو زدن قرار می‌دهند.
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود تاثیر فوتبال در روابط اجتماعی، شکوفایی فرهنگی و پر کردن بهینه اوقات فراغت مردم را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: فوتبال با جاذبه‌هایش توانسته است به محبوب‌ترین رشته ورزشی در همه جهان تبدیل گردد و با هر پیروزی مردم یک کشور، استان یا شهر را غرق شادی و نشاط کند. وی ادامه داد: ناگفته پیداست که ما با این پروژه، شادی و نشاط را به شهر می آوریم و به ایجاد یک شهر سالم کمک می‌کنیم. این در حالی است که آورده‎‌های مالی پروژه می‌تواند نقش چشمگیری در شکوفایی اقتصاد شهر داشته باشد و برای جوانان بابلسر بازار کار ایجاد کند. بنابراین اطمینان داریم با اتمام این پروژه که در حال حاضر سی درصد پیشرفت فیزیکی دارد می‌توانیم بابلسر را که یک ایرانشهر به شمار می‌آید، به قلب تپنده مازندران تبدیل کنیم تا این شهر میعادگاه همه عاشقان ورزش، فرهنگ و آداب و رسوم محلی محسوب گردد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی