آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 18 تیر 1399 13:11

بستری شدن ۵۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در

 
 
 

با رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، متاسفانه روز به روز بر میزان افراد مبتلا به ویروس کرونا در مازندران اضافه می‌شود، به‌طوری‌که در حال حاضر ۵۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.
«سید عباس موسوی»، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این رابطه با اشاره به رعایت اصول بهداشتی اظهار کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، بهداشت و شست‌و‌شوی اصولی دست‌ها و حضور کمتر در تجمعات همواره باید مورد توجه باشد.
وی در مورد آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۶ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در استان بستری شده‌اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: در همین مدت ۵۲ نفر از افراد مشکوک بستری‌شده از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه می دهند.
موسوی گفت: هم‌‎اکنون ۴۴۸ بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علایم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.
وی با اشاره به این‌که سه شهر مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: شهرهای بهشهر، آمل و نوشهر وضعیت قرمز داشته و در این شهرها برخی فعالیت‌ها ممنوع می‌شود.
«سید فرزاد جلالی»، رییس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل در مورد آخرین آمار مبتلایان کرونا در بابل، از بستری شدن ۳۱ بیمار جدید و ترخیص ۱۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعته گذشته خبر داد.
وی افزود: در حال حاضر ۱۴۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند. ۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
جلالی با تاکید بر این‌که استفاده از ماسک ۸۵ درصد از انتقال ویروس کرونا جلوگیری می‌کند، اظهار کرد: ماسک از افراد در مقابل ابتلا به کرونا محافظت می‌کند. رعایت فاصله ۱.۵ متر و شستن دست‌ها با زمان حداقل ۲۰ ثانیه نیز مورد تاکید است.
وی با اشاره به وضعیت قرمز در بابل از بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان، ابراز نگرانی کرد و گفت: تمام تجمعات از جمله همایش‌ها و مراسم ختم و جشن در بابل محدود شده است. جلسات اداری نیز به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار می‌شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی