آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 10 خرداد 1399 11:37

موقوفات مازندران شناسنامه دار می‌شوند

 
 
 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، شناسنامه‌دارکردن و تثبیت مالکیت موقوفات را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها به‌شمار آورد.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در جلسه کارگروه مشترک ثبتی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با تقدیر از تمامی کارکنان ادارات ثبت استان برای پیگیری احیای موقوفات و تثبیت و جانمایی موقوفات در سامانه GIS، گفت: جانمایی موقوفات در سامانه GIS طی سال جاری، شناسنامه دار کردن و تثبیت مالکیت موقوفات یکی از اصلی ترین برنامه‌های سازمان اوقاف است.
حیدری خاطرنشان کرد: در حال تلاش و پیگیری‌های مداوم و مستمر برای جانمایی موقوفات با همکاری اداره کل ثبت اسناد مازندران در این سامانه هستیم.
عباسعلی زارع مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: فرهنگ وقف ریشه در مسائل اعتقادی دارد و اولین واقفان نیز ائمه اطهار (ع) بودند که مسلمانان با پیروی از امامان معصوم بخشی از اموال خود را وقف کردند.
وی با بیان اینکه واقفان خیراندیش برای توسعه علمی، آموزشی، کمک به نیازمندان، ایتام و برای عزاداری شهادت امام حسین (ع) وقف کردند، افزود: واقفان نگاه بلندی به مسائل اعتقادی داشتند و باید تلاش کنیم نیات موقوفات زنده
و پویا باشد.
زارع خاطرنشان کرد: در راستای تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان اوقاف و سازمان ثبت اسناد تثبیت مالکیت و جانمایی موقوفات در سامانه GIS مازندران یکی از برنامه‌های اداره ثبت اسناد استان به‌شمار می‌رود و رؤسای ادارات ثبت باید نهایت همکاری را در راستای اجرای تفاهم نامه اوقاف و ثبت
داشته باشند.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران عنوان کرد: در کنار اوقاف برای ثبت مالکیت اراضی وقفی استان هستیم.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی