• منتشر شده در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 11:16
رییس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری در نشست با خبرنگاران؛ تشریح پروژه مهر98 :

سرانه فضای آموزشی در ناحیه یک ساری، حدود 2 متر است

 
 
 
 

حامد دیانی در جمع خبرنگاران مرکز استان مازندران درباره اقدامات انجام شده برای پروژه مهر ۹۸  در ناحیه یک ساری، گفت:  آغاز مهرِ با نشاط و تربیت فرزندانی شجاع، اهل انتقاد و دارای مهارت‌های زندگی و نسلی موثر در جامعه، بخشی از اهداف ما در مجموعه برنامه‌های پروژه مهر است که امسال با شعار «کیفیت بخشی، توانمندسازی و مدرسه کارآفرین» در آموزش و پرورش ناحیه یک ساری دنبال شد.
وی  با اعلام اینکه آموزش و پرورش ناحیه یک ساری از سال 1368 از اداره آموزش و پرورش مرکز استان   جدا شد گفت: ناحیه یک 329 مدرسه دارد 212 مدرسه شهری و 117 مدرسه روستایی هستند و براساس سامانه «سناد»، مجموعاً 42 هزار و 74 دانش‌آموز در این ناحیه ثبت نام شدند ضمن اینکه این ناحیه 3385 همکار بازنشسته و 2544 همکار شاغل شامل 1033 مرد و 1515 زن دارد. مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری با اشاره به رتبه اول، دوم، سوم و چهارم در پروژه مهر چندسال اخیر، توضیح داد: با مدیریت برنامه‌محور و حرکت صادقانه همکارانم، امسال نیز تلاش ما بر این است که رتبه نخست را در پروژه مهر کسب کنیم.  
 دیانی  درباره برگزاری جشن آغاز سال تحصیلی در ناحیه یک ساری، افزود: مراسم  جشن غنچه‌ها در مدرسه دانش در آخرین روز 31 شهریور، مراسم جشن شکوفه‌ها همان روز در دبستان مرحوم نوبر و مراسم آغاز سال تحصیلی برای سایر گروه‌ها در دبیرستان نمونه دولتی امام صادق(ع) در روستای بالاآبدنگ برگزار می‌شود.
این مسئول با اعلام اینکه کمبود فضای آموزشی بزرگترین مشکل این ناحیه است، افزود: سرانه فضا برای هر دانش‌آموز در کشور هشت متر مربع و در مازندران پنج متر است اما در ناحیه یک، حدود دو متر است و این کمبود فضا اختصاص به کلاس‌های آموزشی ندارد و شامل مراکز آزمایشگاهی و اماکن ورزشی و تربیتی نیز می‌شود.
دیانی به فعالیت کارگروه‌های شش گانه پروژه مهر پرداخت و ازجمله گفت: کارگروه تعمیر و تجهیز اقداماتی چون رنگ‌آمیزی، احداث چند کلاس درس و نمازخانه، تعمیر و احداث دیوار مدارس، آسفالت حیاط مدارس و تعمیر سرویس بهداشتی را با استفاده از ظرفیت خیّران  در مدارس زیادی اجرا کرد و تا امروز حدود 500 میلیون هزینه شد  تا مهر بانشاط را برای فرزندان مان به ارمغان بیاوریم.  
وی در ارتباط با دستاوردهای علمی و آموزشی کسب شده توسط دانش‌آموزان این ناحیه گفت: رتبه ششم کنکور ریاضی توسط دانش‌آموز «سید ارشان دلیلی» کسب شد که دانش‌آموز مرکز سمپاد شهید بهشتی ناحیه یک بود ضمن اینکه رتبه اول المپیاد شیمی کشوری و  کسب بیش از یکصد دانش‌آموز رتبه زیر هزار در کنکور 98 نیز ازجمله دستاوردهای علمی امسال بود که در نوع خود کم‌نظیر است.  
دیانی در ادامه به افتخارات مسابقات فرهنگی- هنری ازجمله کسب رتبه اول موسیقی کشوری، رتبه اول سرود دانش‌آموزی و رتبه برتر مسابقات قرآنی اشاره کرد و از تلاش همکاران شاغل در آموزش و پرورش ناحیه یک و همچنین از  اولیای دانش‌آموزان قدردانی کرد.
وی در خصوص دبیرستان 15 خرداد نیز گفت:: این مدرسه نماد و شناسنامه معتبر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری است که بسیاری از نخبگان و بزرگان در این مدرسه تحصیل کردند و از این نام، خاطره دارند، ساختمان جدید این دبیرستان مراحل نهایی کار را می‌گذراند اما به دلیل مشکلات حقوقی که پیش آمد دچار تأخیر شد و تلاش ما این است که نهایتاً تا دهه مبارکه فجر به سیکل آموزشی برگردد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی