• منتشر شده در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 11:14
نساجی مازندران؛

شهر بی‌دفاع!

 
 
 
 

نساجی مازندران که یکشنبه این هفته در استادیوم پاس قوامین تهران مهمان سایپا بود، با نتیجه ۴ بر ۳ از میزبان خود شکست خورد تا نخستین شکست لیگ نوزدهم و همچنین اولین شکست این تیم در دوره سرمبیگری «محمدرضا مهاجری» ثبت شود.
نساجی که تا پیش از بازی‌های لیگ برتر ۹ بازی تدارکاتی با تیم‌های لیگ برتری، دسته یکی و دسته دومی فوتبال را بدون شکست پشت‌سر گذاشته بود، در ۲ دیدار نخست لیگ نیز با یک تساوی و یک پیروزی شروعی امیدوارکننده داشت، اما در دیدار سوم که مهاجری به دلیل دریافت کارت قرمز از داور در بازی با پیکان اجازه نشستن روی نیمکت نساجی را نداشت، با وجود ارائه بازی جنگنده در نیمه دوم، نتوانست به روند بدون شکست خود با مهاجری ادامه دهد.
نساجی در حال حاضر و تا پایان هفته سوم لیگ برتر، قوی‌ترین خط حمله و ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ برتر را در اختیار دارد. تیم مهاجری با حوصله بازی می‌کند، خوب گل می‌زند و به همان نسبت خیلی خوب گل می‌خورد. شاگردان رضا مهاجری در ۳ بازی لیگ نوزدهم ۸ گل زدند و ۸ گل هم دریافت کردند و تا الان یک پای هر دو بازی پرگل‌  لیگ نوزدهم بودند.
نساجی بعد از برد ۴-۳ مقابل پیکانی‌ها، هفته سوم لیگ را در ورزشگاه پاس قوامین جلوی خودروسازهای نارنجی‌پوش قرار گرفت تا از رتبه سومی که در پایان هفته دوم به دست آورده بود دفاع کند. نتیجه‌ بازی تکرار نتیجه‌ هفته‌ دوم نساجی شد، اما این بار نساجی بازنده بود.

*یکشنبه بدشانسی؟
نساجی در بازی مقابل سایپا در خارج از خانه که تعداد هوادارانش بیشتر از هواداران تیم میزبان بود، بیشتر از سایپا شرایط میزبانی را داشت،  اما انگار یکشنبه روز بد خط دفاع و دروازه‌بان نساجی بود تا رکورد ۱۱ بازی بدون شکست نساجی با مهاجری، ادامه پیدا نکند.
دو تیم بازی را کم رمق و محتاطانه آغاز کردند و مهم‌ترین تاکتیک هر دو سرمربی ارسال از جناحین بود که تا دقیقه ۳۰ نتیجه‌ای نداشت، اما دقیقه ۳۰ در بین سردی بازی، توپ روی اشتباه «محمدامین رضایی» و غفلت خط دفاع، آرام و بی‌سر و صدا از روی سر همه رد شد و دروازه‌ نساجی را باز کرد تا ضعف خط دفاع نساجی در لیگ نوزدهم یک بار دیگر به چشم بیاید. نساجی بعد از دریافت گل تهاجمی‌تر بازی کرد تا بازی را به تساوی بکشاند، اما دقیقه ۴۵ رضایی روز بد خود را با یک اشتباه عجیب تکمیل کرد تا بازیکن سایپا بدون مزاحم دروازه خالی نساجی را باز کند و نگرانی هواداران از ضعف‌ها و اشتباه‌های دروازه‌بان جوان آملی نساجی بیشتر شود.
نساجی در نیمه نخست بازی با سایپا پیش از آن که به اهداف خود در اجرای تاکتیک‌های مد نظر مهاجری برسد، بر اثر دو اشتباه عجیب و مشهود دروازه‌بان خود ۲ گل دریافت کرد تا چالش دفاع در این تیم بیشتر به چشم بیاید. اشتباهاتی که باعث شد مهاجری تصمیم به بیرون کشیدن رضایی از زمین و تعویض دروزاه‌بان در نیمه دوم بگیرد.  
علاوه بر این اشتباه‌های دروازه‌بان آملی نساجی، نمی‌توان از ضعف‌های مشهود خط دفاع نساجی غافل شد. خط دفاع نساجی در بازی مقابل یکشنبه با هر حمله سایپا دچار چالش می‌شد و سایپایی‌ها هر بار که قصد کردند توانستند از هر دو سمت زمین دفاع نساجی را آزار دهند و به هم بریزند. گل سوم سایپا دقیقا روی غفلت و جا ماندن خط دفاع رقم خورد و روی گل چهارم نیز با وجود این که ضربه پشت محوطه هیجده قدم نیک‌خوی وارد دروازه نساجی شد، آزاد بودن این بازیکن در پشت محوطه جریمه و فاصله مدافعان با او برای توپگیری بی‌تقصیر نبود. شاید صادر شدن کارت بازی «محمد قاضی» و اضافه شدن این بازیکن با تجربه به خط دفاع تا حد زیادی مشکل نساجی را در این بخش برطرف کند.

*بازی‌سازی مالکانه
ضعف دیگری که در نساجی دیده می‌شود مشکل در بازی‌سازی است که مهاجری این ضعف را از میانه‌های نیمه دوم با وارد کردن «محمدمهدی نظری» برطرف کرد. در حقیقت مهاجری که پیش از این هم در نساجی نشان داده بود مربی نیمه دوم است، با انجام دو تعویض طلایی نساجی را به بازی برگرداند. ورود «محمدمهدی نظری» و «رحمان جعفری» به بازی جریان بازی نساجی را تغییر داد. جعفری ۲ گل برای نساجی به ثمر رساند و نظری ۲ پاس گل داد. به عبارتی دیگر مهاجری در بخش هجومی مهره‌های مناسبی دارد که تاکتیک‌های او را به خوبی اجرا می‌کنند، اما در دفاع هنوز چالش‌های زیادی دارد. نساجی بعد از دریافت گل چهارم جریان بازی را به دست گرفت تا اثبات شود که تیمی خوب در حمله، اما پرچالش در دفاع است.
 ۳۰ دقیقه پایانی بازی نساجی تیمی کاملا متفاوت بود و حتی تا مرز تساوی نیز پیش رفت و اگر «رضا علیاری» کمی خوش‌شانس بود، ضربه سر او در دقیقه ۸۵ به جای تیری دروازه، به تور دروازه سایپا می‌خورد تا نساجی بازگشتی خاطره‌انگیز در تهران داشته باشد، اما توپ چهارم از دروازه سایپا رد نشد تا نساجی تاوان کم‌تجربگی و برخی ضعف‌های بازیکنان خود را بدهد.
تیم رضا مهاجری با وجود شکست در این دیدار فوتبال قابل قبولی را ارائه کرد. تمرکز بر بازی مالکانه و پاس‌های متعدد همچنان در دستور کار مهاجری است و بازیکنان نساجی هم این موضوع را به شکل محسوسی در زمین اجرا می‌کنند. در بازی روز یکشنبه بازیکنان نساجی ۴۵۸  پاس دادند که در مقابل ۲۶۴ پاس بازیکنان سایپا نشان می‌دهد شاگردان مهاجری تسلط بیشتری روی توپ داشتند.
نساجی نشان داد که تیم خوب و جنگنده‌ای است، اما اگر فکری برای سیستم دفاعی این تیم نشود، گلزنی‌های تیم نتیجه‌ای نخواهد داشت.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی