• منتشر شده در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 11:08

راه‌ اندازی پارک علم و فناوری شرق گلستان درگنبدکاووس

 
 
 

در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به گنبدکاووس، فرماندار ویژه این شهرستان از راه‌اندازی پارک علم و فناوری شرق گلستان در این شهرستان خبر داد و معاون رییس جمهوری در بازدید خود از محل در نظر گرفته شده برای این پارک، بر ضرورت تسریع در ایجاد آن تاکید کرد.
عبدالقدیر کریمی فرماندار ویژه گنبدکاووس در حاشیه بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و استاندار گلستان از مکان در نظر گرفته شده برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری شرق گلستان در این شهرستان گفت: این پارک در عرصه‌ای به مساحت هفت هزار مترمربع که دارای ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع بنای ساختمانی است، راه اندازی می‌شود.
وی افزود: برای راه‌اندازی این پارک و مرمت و بازسازی بنای موجود در آن که به مکانی برای استقرار دفاتر استارت‌آپ‌ها، واحدهای فناور و دانش بنیان شرق گلستان خواهد بود، مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. کریمی اضافه کرد: این پارک پس از راه اندازی به مدت 7 سال در اختیار صاحبان شرکت‌های فناور شرق گلستان قرار خواهد گرفت.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین قبل از بازدید از مکان پارک علم و فناوری شرق گلستان در گنبدکاووس از یک شرکت دانش بنیان به نام پویندگان پزشکی پردیس
تولید کننده انواع ایمپلنت‌های ارتوپدی در شهرک صنعتی مینودشت و نیز شرکت دانش‌بنیان «کیمیاپژوهان خاورشیمی» تولیدکننده مواد شوینده واقع در شهرک صنعتی گنبدکاووس بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت این دو شرکت قرار گرفت.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفری یک روزه به گلستان از برخی شرکت‌ها و واحدهای فناور و مراکز رشد در شهرهای گرگان، علی آباد کتول، مینودشت و گنبدکاووس نیز بازدید کرد و در جلسه رونق تولید و توسعه اقتصادی دانش‌بنیان استان که در گنبدکاووس برگزار شد، شرکت کرد. دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان، آخرین برنامه پیش بینی شده معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان بوده است.
نیمی از جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان در 7 شهرستان گنبدکاووس، مینودشت، آزادشهر، رامیان، گالیکش، کلاله و مراوه تپه سکونت دارند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی