• منتشر شده در شنبه, 16 شهریور 1398 09:20

هشدار فرماندار عباس‌آباد به متصرفان حریم دریا

 
 
 

فرماندار عباس‌آباد به متصرفان اراضی حریم ساحلی دریای خزر در این شهرستان هشدار داد تا هرچه زودتر نسبت به آزادسازی این حریم اقدام کنند.
شهرستان عباس آباد از طول حدود ۲۰ کیلومتر محدوده ساحلی برخوردار است و بنا به گفته مسوولان ذیربط تاکنون حدود ۱۷ کیلومتر از اراضی حریم ساحلی منطقه در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی بوده که آزادسازی شده است.
جواد اصلانی در نشست شورای اداری شهرستان عباس آباد گفت: اگرچه طی ۲ سال اخیر در این حوزه اقدامات خوبی با همکاری دستگاه‌های مسوول به ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه صورت گرفته است منتهی در اجرای کامل این طرح بنا به تاکید استاندار مازندران باید همکاری لازم هم از سوی دستگاه‌های مسوول و هم متصرفان انجام گیرد تا هرچه زودتر شاهد آزادسازی حریم ساحلی بوده و مردم به آسانی بتوانند به ساحل دسترسی داشته باشند.   
استاندار مازندران نیز پیش از این به دستگاه‌های دولتی و شبه دولتی فرصت یک ماهه داد تا نسبت به عقب نشینی از حریم ساحلی اقدام کنند و از فرمانداران شهرهای ساحلی استان نیز خواسته بدون هیچ ملاحظه‌ای حریم دریا را آزادسازی کنند.
فرماندار عباس آباد گفت که طبق بررسی‌های به عمل آمده بیش از نیمی از طول حدود سه کیلومتری حریم ساحلی باقی مانده این شهرستان در تصرف اشخاص حقوقی بوده و در این بخش پیگیری‌های لازم  انجام گرفته و امیدوارم به زودی نتیجه دهد.
اصلانی همچنین با اشاره فرا رسیدن نیمه دوم سال و آغاز فصل بارندگی نسبت به ساماندهی رودخانه‌های طغیانی این شهرستان تاکید کرد و از مسوولان ادارات ذیربط خواست تا با بهره گیری از همه امکانات و تجهیزات ضمن آمادگی در زمان بارندگی شدید و احتمال وقوع سیلاب همچنین در این بخش نیز تلاش کنند.
وی در ادامه یکی از علت‌های ورود سربازان امام زمان (عج ) در کشف کالاهای قاچاق در شهرستان عباس آباد را متاثر از کم کاری برخی از مسوولان ذیربط دانست و مسوولان ادارات ذیربط نباید اجازه دهند کالاهای قاچاق با نام و نشان آن دسته از کشورهایی که امروز تحریم‌های ظالمانه علیه نظام جمهوری اسلامی اعمال می‌کنند در این شهرستان عرضه و در اختیار مردم قرار گیرد.
فرماندار عباس آباد گفت که طبق بررسی‌های به عمل آمده در برخی از مراکز عرضه کالا نیز دیده شده که کالاهای تولید داخل با نام و نشان‌های خارجی عرضه می‌شود و دراین حوزه باید فرهنگ سازی بیشتری صورت گیرد تا ذائقه مردم تغییر کند.
در پایان این نشست که به بهانه جشنواره شهید رجایی و تجلیل از کارمندان نمونه هفته دولت برگزار شد با اعطای لوح سپاس از شماری از مسوولان نهادهای دولتی، عمومی، خصوصی، نظامی و انتظامی تجلیل به عمل آمد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی