• منتشر شده در یکشنبه, 03 شهریور 1398 09:19
فرماندار شهرستان رشت خبر داد

بهره‌برداری از ۶۱۵ طرح و پروژه در شهرستان رشت

 
 
 
 

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۶۱۵ طرح و پروژه با مبلغ ۳۷۳ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.
میرشمس مومنی‌زاده در جلسه شورای اداری با گرامیداشت هفته دولت، گفت: هفته دولت به نام شهیدان رجایی و باهنر است و فرصت بسیار خوبی برای ارائه خدمات دولت و افتتاح پروژه‌های مختلف در این مدت است.
وی همچنین ادامه داد: برنامه‌های خاصی برای هفته دولت برنامه ریزی شده است و هر روز شاهد افتتاح پروژه‌ها هستیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۶۱۵ طرح و پروژه با مبلغ ۳۷۳ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: ۲۱۴ پروژه‌ها در بخش عمران شهری و روستایی بالغ بر ۱۲۹ میلیارد تومان، ۹ پروژه در بخش صنعت و معدن با اعتباری بالغ بر ۱۶۶ میلیارد تومان، ۱۵ پروژه در بخش فرهنگ و گردشگری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان و ۵ پروژه در بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان از مهمترین پروژه‌های هفته دولت است.
فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه انتظار داریم همه مدیران شهرستان در مراسم افتتاح این پروژه‌ها حضور داشته باشند، گفت: امسال سال رونق تولید است و مهمترین کاری که در این سال می‌توان انجام داد فعالسازی واحدهای صنعتی و تولیدی راکد است.
شهرداری رشت ۷۵۰ میلیارد تومان بدهی دارد 
شهردار رشت  نیز گفت: شهرداری رشت بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی بدهکار است. 
ناصر حاج‌محمدی با دستور تشریح برنامه‌های هفته دولت در رشت اظهار داشت: در جلسه‌ای که هفته گذشته با معاون اول رئیس جمهور داشتیم درباره مطالبات دستگاه‌های اجرایی به شهرداری‌ها 
صحبت شد.
شهردار رشت با بیان اینکه این سازمان به‌تنهایی 4 هزار و 290 نفر نیروی انسانی دارد عنوان کرد: شهرداری رشت ماهانه 18 تا 20 میلیارد تومان به کارکنان خود حقوق پرداخت می‌کند که این پول به‌طور کامل از طریق مردم تامین می‌شود و گاهی به‌صورت موردی از برخی دستگاه‌ها پولی گرفته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طبق قانون دستگاه‌های اجرایی موظف هستند حساب و کتاب خود یعنی مطالبات فی مابین بین شهرداری و دستگاه‌های اجرایی را مشخص کنند و حدود 50 هزار میلیارد تومان در این رابطه در قانون پیش‌بینی شده است که تاکنون فقط 10 هزار میلیارد تومان توسط شهرهای بزرگ مثل مشهد پرداخت شد. 
حاج‌محمدی با اشاره به اینکه اداره شهر بر عهده شهرداری است اما به‌مرور زمان برخی کارها از عهده این سازمان برداشته شد تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی یک ماه فرصت دارند که میزان مطالبات خود را با شهرداری رشت مشخص کنند.
شهردار رشت بدهی‌های شهرداری رشت را نتیجه عملکرد نامناسب دستگاه‌های اجرایی دانست و بیان کرد: 17 دستگاه اجرایی شهرستان رشت به شهرداری بدهکار هستند و باید از این فرصت استثنایی بهره گیریم و همانند شهرهای بزرگ مانند مشهد برای آبادانی رشت گام‌های 
موثر برداریم.
وی با بیان اینکه شهرداری رشت بالغ بر 750 میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی بدهکار است گفت: طلب شهرداری از دستگاه‌های اجرایی را از طریق ذی‌حسابان دنبال کنید و پیش‌بینی ما عایدی 500 میلیارد تومانی از این طریق است که این مبلغ می‌تواند شهرداری رشت را 5 سال جلو اندازد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی