• منتشر شده در شنبه, 02 شهریور 1398 09:05
گزارش «خبرشمال» از افتتاح استادیوم نوشهر با حضور وزیر ورزش:

تایید مازندران به‌عنوان قطب اصلی ورزش کشور

 
 
 
 

رونمایی از استادیوم پنج هزار نفری بازسازی شده شهر نوشهر با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر ورزش، نماینده مردم منطقه در خانه ملت، استاندار، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مازندران، فرمانداران سه شهرستان و دیگر مسوولان شهرستانی و استانی انجام شد.
ورزشگاه پیر نوشهر با اعتبار سفر مقام معظم رهبری چهار سال قبل کلید خورد و سی و یکم مرداد ماه به بهره برداری رسید، سازمان بسیج سازندگی به‌عنوان پیمانکار و اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران مجری پروژه فوق بودند و بااعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
مسعود سلطانی‌فر در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های ورزشی شهرستان نوشهر با حضور معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: تعداد زیادی از پروژه‌های ورزشی در کشور با عنایت و حمایت‌های مقام معظم رهبری انجام می‌شود و ایشان توجه ویژه‌ای به حوزه ورزش دارند به طوری که در طول یکسال گذشته مقام معظم رهبری چندین مرتبه برای موفقیت‌های ورزشکاران، پیام داده‌اند و آنان را به حضور پذیرفته‌اند.
وی ادامه داد: پروژه ورزشگاه شهدای نوشهر با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است.
سلطانی‌فر بیان داشت: سال قبل موفقیت چشمگیری در جام جهانی فوتبال داشتیم و در مسابقات جهانی، پاراآسیایی و غیره موفقیت‌هایی کسب کردیم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: برای اولین بار شطرنج باز ۱۲ ساله ایرانی جزو شطرنج بازان جهان قرار گرفت و توفیق‌های زیادی در حوزه ورزش کسب کردیم. وی گفت: همه تلاش این است که سهمیه بیشتری برای المپیک ۲۰۲۰ که در توکیو بزگزار می‌شود کسب کنیم.
سلطانی‌فر بیان داشت: تیم والیبال با وجود اینکه رتبه پنجم در مرحله دوم کسب کرد اما والیبال ایران جزو والیبال‌های رده بالای جهان است و در وزنه برداری، بسکتبال و غیره نیز شمار زیادی از ورزشکاران ملی، مازندرانی هستند. وی با اظهار اینکه مازندران دارای یک تیم با نام نساجی در لیگ برتر فوتبال است گفت: مازندران زمانی دارای دو تیم در لیگ برتر بود و این نشان می‌دهد که این استان نیازمند توجه ویژه است.
وزیر ورزش و جوانان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های ورزشی مازندران را بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان بیان کرد و اذعان داشت: ۱۱ سالن شش هزار نفره نیمه کاره در کشور وجود دارد و تا پایان سال سه پروژه تکمیل می‌‍شود و تا پایان دولت تمام این پروژه به پایان می‌رسد.
جهانگیری معاون اول رییس جمهور هم در این مراسم گفت: تحریم‌ها فشار زیادی بر کشور وارد کرد و حتی محقق شدن بودجه برای دولت را کار بسیار سختی اعلام کرد. 
او افتتاح چنین پروژه‌ای در منطقه را مرهون پیگیری‌های قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم منطقه دانست و تاکید کرد: باید در نگهداری این مکان‌ها نهایت تلاش و کوشش را داشت و حفاظت از این سرمایه ملی را بسیار مهمی قلمداد کرد.
مجید حسین‌زادگان؛ استاندار مازندران، هم ضمن قدردانی از ساخت ورزشگاه نوشهر و چند پروژه دیگر در مازندران از مسوولان رده بالای کشوری قدردانی کرد و از وزیر ورزش خواهان یک تیم لیگ دو برای شهرستان نوشهر شد.
قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم منطقه در خانه ملت ضمن قدردانی و خوش ‌به مدعوین محترم گفت: غرب مازندران پتانسیل خوبی برای پیشرفت در عرصه ورزش دارد و فوتبالیست‌های مطرحی هم در تیم ملی و هم در دو تیم سرخابی از فرزندان غرب مازندران بودند و همچنان هم در حال بازی کردند هستند.
 احمدی لاشکی بابت تامین اعتبار پروژه استادیوم نوشهر که از سفر رهبری تخصیص داده شد از مقام معظم رهبری قدردانی کرده و حضور ایشان را مایه برکت منطقه عنوان کرد و خواهان پیشرفت فیزیکی استادیوم 5 هزاره نفره چالوس شد که یکی از زیباترین ورزشگاه‌های کشور است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی