• منتشر شده در سه شنبه, 22 مرداد 1398 09:33
شهردار زرگرشهر در مراسم تجلیل از خبرنگاران:

خبرنگاران باید صریح و جریان‌ساز باشند

 
 
 
 

شهردار زرگرشهر ضمن تبريك و گرامي‌داشت ياد و خاطره شهيد «محمود صارمى» خبرنگار جمهورى اسلامى ايران  در مراسم تجليل از خبرنگارانتاکید کرد که امروز در كنار بيش از ٦٠ خبرنگار و فعال رسانه‌اى هستيم و این توفیق را داریم که از نظرات و انتقادات همه این عزیزان
 بهره مند شويم. 
على قاسمى حرفه خبرنگارى را به حركت در جاده‌اى يخى و لغزنده تشبيه كرد و گفت: خبرنگارى حرفه‌اى بسيار حساس و مهم است و برخلاف برخى  مشاغل كه مشخص و روتين است، خبرنگارى بسيار سخت و غیرقابل پیش‌بینی است ضمن اینکه خبرنگار باید صريح و شفاف باشد‌. 
وى تاكيد كرد: خبرنگار علاوه بر توليد خبر، بايد توليد محتوا كند و در واقع رسانه بايد جريان ساز باشد.
 شهردار زرگر شهر بيان داشت: رسانه‌اى كه فاسد شود و از مشكلات مردم سوء استفاده كند،  كشور را به نابودى مى‌كشاند و بسیاری از آشوب‌هايى كه در كشور رخ داد تنها به واسطه تحريم‌ها نبود بلكه برخی کوتاهی‌ها و کم‌دقتی رسانه به آن دامن زد. پس رسانه می‌تواند ضامن امنيت روانى جامعه باشد و خبرى كه امنيت‌ساز است و به افزایش احساس امنیت در جامعه جامعه كمك مى‌كند را توليد كند.
 وى در پایان تصريح كرد: خبرنگار چيزهايى را مى‌بيند كه عموم مردم نمی‌توانند ببینند،كار و حرفه‌اي است كه حتی از وظایف شهردار و استاندار و وزير نیز مهم‌تر است، لذا بايد قدر اين كار و حرفه را بدانيم و ارج بنهيم.
حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی امام‌جمعه لاله‌آباد بابل نیز در این نشست خاطرنشان کرد: خبر و خبرنگاری تنها به  روز ۱۷ مرداد اختصاص ندارد و این روز نمادین و تنها فرصتی برای بازخوانی اصول اسلامی خبرنگاری است زیرا ما در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم و بزرگترین افتخار خبرنگار باید این باشد که آیات متعددی از قرآن به خبر اختصاص دارد.
 وی افزود‌: خبرنگار باید در اصل خبر امانت‌دار باشد و این بزرگترین مسئولیت یک خبرنگار محسوب می‌شود، دیگر ویژگی خبرنگار در قرآن احترام وی به مخاطبش است، اینکه ببیند مخاطبش در جامعه کیست و آنچه نیاز و خواسته مخاطب است را برآورده کند. امام جمعه لاله آباد بیان داشت: خبرنگار باید تولید خبر کند اما به این امر توجه داشته باشد که خداوند اجر کسانی که مجاهدت کردند را بیش از آنانی قرار داد که نشستند و خبرنگار در این میدان جنگ، چه خبری تولید کرده  به مردم ‌دهد، مهم است و معنای مجاهدت وی را مشخص می‌کند، آیا با خبر شما، مشکلی در جامعه حل شد یا برعکس خبر شما به آسیب‌ها و مشکلات  دامن زد، آیا جلوی فتنه را گرفتید یا شعله ورش کردید، برای پیشرفت جامعه خبر زدید یا جلوی پیشرفت را گرفتید؟ بنابراین باید گفت نبض حیاتی جامعه در قلم خبرنگاران است‌. 
شیخی‌عزیزی همچنین ضمن بیان مشکلات منطقه ادامه داد: متاسفانه در انجام برخی امور و حل آنان ناهماهنگی بین مسئولان استانی وجود دارد و افراد بسیاری هستند که به‌آسانی جنگل‌خواری و زمین‌خواری را رقم می‎زنند اما  تغییر کاربری زمین‌ برای مجموعه‌های خدماتی مانند اورژانس با مشکل مواجه است، قرار بود در ارائه خدمات پنجره واحدی تشکیل شود پس کجاست؟ 
وی در پایان سخنان خود گفت: پیگیری مطالبات مردم به‌عهده خبرنگاران است، برای مثال گفتند: جلوی آتش‌زدن کاه را می‌گیریم اما شما باید پیگیر باشید که بعد از چند سال مسئولان چه راهکار زیست‌محیطی در زمینه آتش‌زدن 
معرفی کردند؟
در ادامه سعید حسین‌نژاد بخش‌دار لاله‌آباد اظهار کرد: خبرنگاران چشم بیدار جامعه هستند و با انعکاس رویدادهای جامعه در راه اصلاح گام برمی‌دارند، در همین واقعه سیل با مطلبه‌گری خبرنگاران بود که مسئولان پای کار آمدند و شاهد همدلی بین همه نیروها و اقشار بودیم. وی افزود: در خصوص مشکلات بخش، زیر سایه همدلی ای که بین مسئولان این بخش وجود دارد امیدواریم حل شوند، با این همدلی ما شاهد اتفاقات بزرگی در این بخش بودیم که خوشبختانه برخی از آنان در رسانه‌ها نیز منعکس شد. بخشدار لاله آباد در پایان تصریح کرد: ما باور داریم در سایه همدلی‌ها مشکلات حل خواهند شد و در این وضعیت اقتصادی  خوشبختانه تا به امروز شاهد بودیم  وحدت مسئولان بخش منجر به اتفاقات 
خوبی شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی