• منتشر شده در سه شنبه, 22 مرداد 1398 09:31
استاندار گلستان:

راکد بودن۳۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی گلستان

 
 
 
 

استاندار گلستان اذعان داشت که هم اکنون حدود ۳۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی گلستان راکد هستند که باید تلاش شود مشکلات آن ها رفع شده و مجدد به چرخه 
تولید بازگردند.
هادی حق شناس در مراسم گرامیداشت ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک که در شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد، اظهار کرد: هم اکنون حدود ۳۰ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی در گلستان راکد هستند؛ باید مشکلات آن ها را احصا کرده و مجدد آن ها را فعال کنیم و بعد به دنبال سرمایه گذاری های جدید باشیم.
وی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری در بیانات خود تاکید داشتند خام فروشی نفت و پتروشیمی باید متوقف شود، افزود: در مقیاس کوچک تر و در گلستان هم باید خام فروشی محصولات که هم به مردم ضرر می رساند و هم اشتغال را به سایر نقاط منتقل می کند، متوقف شود.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه هم اکنون بسیاری از محصولات کشاورزی گلستان از جمله گوجه فرنگی و گندم خام فروشی می شود، متذکر شد: امسال گجه کشاورز گلستان با یک سوم قیمت تعیین شده از کشاورز خریداری شد و دلیل آن هم کمبود ظرفیت کارخانه ها و عدم نقدینگی برای خرید محصول اعلام شد در حالی که این موضوعات می توانست با کمک بانک های عامل در استان مدیریت شود.
وی ادامه داد: وقتی این مشکلات حل نمی شود؛ نتیجه این می شود که سازمان برنامه و بودجه استان اعلام می کند میانگین درآمد مردم استان ۵۰ درصد پایین تر از میانگین درآمد مردم ایران است و فقر به کشاورز منتقل می شود.
حق شناس تصریح کرد: مشکل گلستان عدم سرمایه گذاری نیست بلکه خط تولید و کارگاه وجود دارد اما تولید متناسب با سرمایه گذاری انجام نمی شود و کالای با کیفیت و با بهره وری بالا تولید نمی شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی