• منتشر شده در یکشنبه, 20 مرداد 1398 10:08

شناسایی و انهدام ۱۰ باند کلاهبرداری در گیلان

 
 
 

فرمانده نیروی انتظامی گیلان گفت: طی 4 ماه نخست سال جاری، ۱۰ باند کلاهبرداری در استان شناسای، منهدم و اعضای آن دستگیر شده اند.
سردار محمدرضا اسحاقی روز شنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان در رشت با بیان اینکه موضوع برخورد با باندهای  کلاهبرداری که امنیت اقتصادی و اجتماعی را مخدوش می کنند در دستور کار پلیس است، اظهار داشت: در مجموع یک هزار و ۴۹ پرونده تشکیل و ۵۵۶ نفر جاعل و کلاهبردار دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.
وی با بیان اینکه قریب به ۸۰ تا ۸۵ درصد جرائم مجازی  که اتفاق می افتد کشف می شوند ، تصریح کرد: در این حوزه شاهد افزایش روز افزون جرائم هستیم و بر همین اساس  وقوع جرم در این بخش طی چهار ماه نخست امسال، ۳۸۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال  گذشته افزایش داشته است.
سردار اسحاقی ادامه داد: ۷۰ درصد قربانیان بین ۲۰ تا ۳۵ ساله هستند و اگر هتک حیثیتی به ناروا به  کسی صورت گیرد، پاکسازی آن از اذهان مدت ها طول می کشد و گاهی غیر قابل جبران می شود از این رو، با وجود اینکه فضای مجازی فوائد بسیاری دارد، بایستی دقت لازم را در استفاده از آن داشت تا افراد دچار آسیب و موضوعات غیرقابل جبران نشوند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی