• منتشر شده در یکشنبه, 30 تیر 1398 09:52
مدیرکل بهزیستی استان عنوان کرد؛

حمایت بهزیستی گیلان از یک هزار کودک بی سرپرست

 
 
 
 

مدیرکل بهزیستی استان گیلان از ایجاد بیش از 1800 شغل برای مددجویان گیلان در سال گذشته خبر داد.
دکترحسین نحوی‌نژاد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) در رشت اظهار داشت: سازمان بهزیستی مولود انقلاب 
اسلامی است.
مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه سازمان بهزیستی در سال 59 و با تلاش بزرگانی همچون شهید بهشتی به تصویب شورای انقلاب رسید خاطرنشان کرد: این سازمان در محور انقلاب، عدالت‌جویی، رفع‌ تبعیض و ایجاد بستر مناسب در جامعه نقش
‌آفرینی می‌کند.
نحوی‌نژاد با اشاره به اینکه بسیاری از مستمندان جامعه، ایتام، زنان بی‌سرپرست و دیگر نیازمندان تحت تکفل سازمان بهزیستی استان گیلان هستند اظهار داشت: افتخار داریم که از طریق شرکای اجتماعی خود فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلفی را در جامعه اجرایی کرده و به سرانجام می‌رسانیم. 
وی با اشاره به فعالیت 800 پرسنل در سازمان بهزیستی استان گیلان خاطرنشان کرد: امروز هزار و 200 نفر و همچنین تشکل دولتی و غیردولتی برای کمک به سازمان بهزیستی گیلان و خدمت‌رسانی به مردم از این سازمان مجوز گرفتند.
مدیرکل بهزیستی استان گیلان به فعالیت تأثیرگذار مراکز کارآفرینی اشاره کرد و افزود: بسیاری از مراکز مانند مرکز نگهداری ایتام، نهادهای خیریه و برخی مهدکودک‌ها در گیلان تحت نظارت سازمان بهزیستی استان هستند و در این مسیر فعالیت می‌کنند.
نحوی‌نژاد با بیان اینکه سازمان بهزیستی گیلان برنامه ساخت مسکن برای نیازمندان این استان را در دستور کار دارد ابراز داشت: در این راستا هزار و 700 واحد مسکونی توسط این سازمان در حال ساخت است که تا امروز 103 واحد مسکونی به افرادی که از نعمت مسکن محروم بودند تحویل داده شد.

بیش از یک هزارو800 شغل برای مددجویان گیلان ایجاد شد
وی با اشاره به اینکه در سال 97 بالغ بر هزار و 800 شغل برای مددجویان بهزیستی گیلان به شیوه‌های مختلف ایجاد شد، افزود: سازمان بهزیستی گیلان در مسیر حفظ آرامش جامعه و سلامت روانی همواره تلاش می‌کند و در بسیاری از موارد لازم به گفتن نیست.
مدیرکل بهزیستی استان گیلان با تأکید بر اینکه حفظ سلامتی و امنیت، نعمت‌های‌ بزرگی برای انسان هستند تصریح کرد: سازمان بهزیستی استان گیلان در هر دو بخش سلامت و امنیت جامعه نقش داشته و امروز سلامت روانی و اجتماعی جامعه را سلامت جسمی هم مهم‌تر می‌دانیم. نحوی‌نژاد با اشاره به ضرورت سلامت روانی و سالم زندگی‌کردن خاطرنشان کرد: دیدن کودکان کار در خیابان‌ها، زنان آسیب‌دیده و بسیاری از نیازمندان ناراحت‌کننده است بنابراین بازتوانی و ریشه‌یابی‌ها برای حل مشکلات اینچنینی و رفع علت‌های آن جزء وظایف مهم سازمان بهزیستی است.
وی گفت‌: سازمان بهزیستی در هنگام بروز یک حادثه یا آسیب اجتماعی علاوه بر حضور و مداخله در صحنه آسیب برای حفظ صیانت و منزلت فرد آسیب‌دیده تلاش کرده و در مسیر حفظ کرامت فرد آسیب‌دیده از بیان و عمومی‌کردن فعالیت خود ممانعت می‌کند.

حمایت بهزیستی گیلان از 
یک هزار کودک بی سرپرست 
مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه این سازمان وظیفه نگهداری از 700 بیمار روانی را دارد که طول شبانه‌ روز از آنها مراقبت می‌شود افزود: هزار کودک بی‌سرپرست در این استان از حمایت‌ها و خدمات‌رسانی سازمان بهزیستی برخوردار هستند.
نحوی‌نژاد با اشاره به اینکه 
35 هزار خانوار گیلانی در قالب زنان آسیب‌دیده بی‌سرپرست، بدسرپرست و معلولین جزء مستمری بگیران سازمان بهزیستی استان گیلان هستند ، افزود: زمینه اشتغال نیز برای این افراد ایجاد کردیم و به طور کلی 65 هزار خانوار گیلانی از خدمات مستقیم بهزیستی 
برخوردار می‌شوند. وی با بیان اینکه سالانه 10 هزار کودک به دلیل مشکلات بینایی تحت درمان سازمان بهزیستی گیلان قرار می‌گیرند ، گفت: یکی از دغدغه‌های مهم ما آموزش‌هایی است که در مراکز بهزیستی ارائه می‌شود و البته 550 مهدکودک تحت نظارت سازمان بهزیستی 
گیلان هستند.

امضای تفاهم‌نامه بهزیستی با سپاه برای ساخت منازل محرومین
نحوی‌نژاد به امضای تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان بهزیستی گیلان با سپاه پاسداران برای ساخت منازل محرومین در هفته گذشته خبر داد و افزود: در این راستا مشارکت و ارتباط نزدیکی با دادگستری و نیروی انتظامی استان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی داریم. وی خاطرنشان کرد: هر طلاقی که در دادگستری استان گیلان صورت می‌گیرد، قبل از اجرای صیغه طلاق؛ برای انجام مشاوره به سازمان بهزیستی ارجاع داده می‌شود تا بتوانیم با مساله روانشناسی جلوی این پدیده را بگیریم و البته مشاوره رایگان ‌24 ساعته به خانواده‌ها داده می‌شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی