• منتشر شده در شنبه, 29 تیر 1398 10:02
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر در نشست خبری با اهالی رسانه عنوان کرد:

بهره برداري از ساختمان اورژانس و سي سي يو نوشهر طي چندماه آينده

 
 
 
 

روح‌الله سلطانی لشکناری/


مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر در نشست با اصحاب رسانه این شهرستان به بیان ظرفیت‌ها، کمبودها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان و نتایج سفر وزیر بهداشت به این شهرستان پرداخت.
سیدرحیم سیدپور با بیان اینکه حضور به موقع اصحاب رسانه، می‌تواند اخبار مشکلات و عقب‌ماندگی‌های حوزه‌های مختلف را به اطلاع مدیران برساند، گفت: بی‌شک، شناخت مشکلات و تلاش در جهت رفع آن وظیفه مسئولین است که رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند نقش بی‌بدیلی ایفا کنند.
سیدپور در ادامه تاکید کرد: حفظ سلامت جامعه از ناهنجاری‌های احتمالی، شناسایی و اطلاع رسانی مفاسد و قصور در خدمت به مردم، یکی دیگر از مزیت‌های رسانه‌هاست.
این مقام مسئول، با اشاره به وجود ۱۴ مرکز جامع خدمات سلامت و ۷۷ خانه بهداشت در نوشهر تصریح کرد: تلاش ما این است که ۹۵ درصد از نیازهای درمانی شهرستان در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر تامین شود و فقط به دلیل نداشتن متخصص جراح مغز و اعصاب، اعزام بیماران تصادفی، سقوط از ارتفاع که دچار هدتروما و صدمات شدید سر و... شده‌اند به دیگر بیمارستان‌های استان صورت گیرد.
سیدپور، در ادامه قصور و خطاهای پزشکی را امری اجتناب‌‌ناپذیر در تمام دنیا توصیف کرد و افزود: کشور، استان و شهر ما نیز از این امر مستثنی نیستند، اما  انعکاس و بزرگ‌نمایی قصور پزشکی توسط رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، در کنار مزایایی که دارد موجب کاهش اعتماد عمومی مردم نسبت به سایر تلاش‌ها و اقدامات ارزنده کادر پزشکی و درمانی خواهد شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر، ادامه داد: درحال حاضر ساختمان اورژانس و سي سي يو نوشهر در 2 طبقه به صورت نيمه است كه طي چندماه آينده به بهره برداري مي‌رسد و از آنجايي كه افزايش فضاي بخش دياليز يكي از نيازهاي اصلي بيمارستان است طبقه سوم نيز با مصوبه وزير بهداشت جهت ساخت و اختصاص به بخش دياليز مصوب شد و همچنین تصويب یک دستگاه سونوگرافی مجهز، سه دستگاه همودیالیز، اتمام بخش ايزوله منفي و استقرار پايگاه  ۱۱۵ در بخش كوهستاني كجور از ديگر مصوبات سفر وزير بهداشت به نوشهر بود.
به گفته سیدپور، طرح بسیج ملی غربالگری فشارخون نیز يكي از طرح‌هاي موفق شهرستان و كشور بوده است که در اين طرح تعداد ۲ هزار بيمار فشار خوني جديد از میان ۶۰ هزار نفر که در این طرح شرکت کردند، در نوشهر شناسايي شدند و با ۷ هزار و ۵۰۰ بيمار فشار خوني كه از قبل شناسايي شده بودند این تعداد به بيش از ۹ هزار و ۵۰۰ بيمار فشارخوني رسيد.
وی با اشاره به شناسایی بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ بیمار دیابتی در نوشهر نیز گفت: مردم شهرستان نوشهر جزو ۵ شهر اول مازندران در زمینه چاقی هستند که این آمار نگران کننده و در حال افزایش است.
سیدپور تصریح کرد: انتخابات هیات مدیره نظام پرستاری نوشهر به‌طور مستقل برای اولین بار در اين شهرستان برگزار و از شهرستان‌های چالوس و کلاردشت جدا شد با پايان يافتن زمان قانوني اعتراضات، اسامي منتخبان دوره جدید (دوره پنجم)  هیات مدیره نظام پرستاری به زودی اعلام خواهد شد. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر اظهار داشت: در آینده نه چندان دور زیرساخت‌های نرم‌‌افزاری طرح الکترونیکی شدن پرونده درمانی بیماران توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي مازندران انجام می‌گیرد كه مقدمات آن تهيه شده است و عمليات اجرايي آن در سال جاری در نوشهر نيز آغاز مي‌شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی