• منتشر شده در پنج شنبه, 30 خرداد 1398 09:07
فاطمه مکاری؛ نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران:

فراخوان سی‌ویکمین جشنواره تئاتر مازندران منتشر شد

 
 
 
 

سی‌ویکمین جشنواره تئاتر ‌مازندران آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 فاطمه مکاری نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران با اعلام این خبر گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر استان مازندران با همکاری انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران در راستای سیاست‌های راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باهدف ارتقای سطح کیفی تئاتر، حمایت از تولیدات یک‌ساله تئاتر استان و گزینش نمایش‌های برتر برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران را برگزار می‌کند.
وی بابیان اینکه در این جشنواره  هر کارگردان می‌تواند با ارائه یک اثر نمایشی به‌صورت مستقیم متقاضی حضور دریکی از بخش‌های جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گردد اظهار داشت: از سوی دیگر شرکت‌کنندگان می‌توانند از طریق شرکت در جشنواره تئاتر استان مازندران و متعاقب آن حضور در همایش برگزیدگان جشنواره‌های استانی فرصت انتخاب برای دو بخش «مسابقه فجر» یا «فجر استانی» در سی‌و‌ششمین جشنواره تئاتر فجر را کسب نماید.
وی افزود: در جشنواره تئاتر استانی صرفاً آثار صحنه‌ای موردپذیرش داوری و انتخاب قرار خواهند گرفت و گروه‌های نمایش خیابانی برای حضور در جشنواره تئاتر فجر لازم است در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان شرکت یا طبق فراخوان سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر عمل کنند.
مکاری خاطرنشان کرد: بخش رقابتی جشنواره که برگزیدگان آن جهت ارزیابی و انتخاب در همایش برگزیدگان جشنواره‌های استانی به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی می‌شوند صرفاً اختصاص به آثار و نمایشنامه‌های ایرانی با اولویت متون نویسندگان و بومی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: باهدف تشویق نمایشنامه نویسان استان متون نویسندگان بومی شرکت‌کننده در جشنواره اعم از پذیرفته‌شده یا نشده جهت ارزیابی در اختیار انجمن هنرهای نمایشی مازندران قرارگرفته و در صورت تائید توسط انجمن مذکور منتشر خواهد شد.
نایب‌رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران با اشاره به این مطلب که جشنواره تئاتر مازندران صرفاً به آثار تولید شده هنرمندان استان که اجرای عمومی آن‌ها به انجام رسیده باشد اختصاص خواهد داشت، خاطرنشان کرد: گروه‌هایی که حدفاصل زمانی شهریورماه ۱۳۹۷ تا نیمه مهرماه ۱۳۹۸ آثار خود را تولید کرده و حداقل ۵ اجرای عمومی در سطح استان مازندران داشته‌اند می‌توانند متقاضی حضور در سی‌و‌یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران باشند.
وی افزود: آثاری که موضوع نمایشنامه آن‌ها در راستای شعار سال «رونق تولید ملی»،سبک زندگی ایرانی - اسلامی، فرهنگ بومی و بسترهای تاریخی، سیاسی، ادبی و آیین‌های استان باشد و یا فرهنگ ایثار و شهادت را موردنظر قرار داده باشند به‌شرط برخورداری از کیفیت مطلوب فنی و تخصصی و جلب نظر هیأت انتخاب آثار مذکور در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.
مکاری، مهلت ارسال آثار را تا ۱۵ مهرماه سال جاری و زمان بازبینی و انتخاب آثار را  نیمه دوم مهرماه ۱۳۹۸ اعلام کرد و گفت: جشنواره سی‌و‌یکم تئاتر مازندران آبان ماه برگزار می‌شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی