• منتشر شده در چهارشنبه, 29 خرداد 1398 10:42

خریداری ۴۷ هزار تُن گندم در مازندران

 

مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی مازندران از خریداری بیش از ۴۷ هزار تُن گندم مازاد مصرف از کشاورزان استان خبر داد.
محمد جعفری اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم تاکنون بیش از ۲۷ هزار تُن گندم به ارزش ۴۰۱ میلیارد و ۶۹۲ میلیون ریال تحویل مراکز خرید شرکت غله شد که با توجه به ثبت اطلاعات محموله‌های دریافتی در سامانه در صف انتظار پرداخت قرار گرفتند.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ اظهار داشت: با پیگیری‌های به عمل آمده گندمکارانی که تا ۱۹ خرداد محصول خود را تحویل مراکز خرید شرکت غله دادند، مطالبات‌شان را به مبلغ ۶۹ میلیارد و ۵۲۷ میلیون ریال دریافت کردند و با پیگیری‌های صورت گرفته مطالبات سایر گندمکاران مازندرانی نیز بزودی پرداخت خواهد شد. ظوی به مراکز خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: این میزان خرید توسط ۱۴ مرکز از ۲۳ مرکز پیش بینی شده جهت خرید تضمینی گندم در سطح استان مازندران صورت پذیرفته که به تناسب برداشت گندم به تعداد آنها افزوده خواهد شد. جعفری با اشاره به قیمت تضمینی گندم اظهار داشت: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی جاری بر اساس ۴ درصد افت مفید و ۱ درصد افت غیرمفید ۱۷ هزار ریال تعیین شده است. مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ تصریح کرد: خرید تنها از کشاورزانی صورت می‌گیرد که نام آنها در سامانه پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد.
وی تاکید کرد: در سال جاری هیچ خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه ثبت نام نکرده‌اند انجام نخواهد شد و گندمکارانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکردند باید با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان‌ها نسبت به ثبت سطح زیر کشت گندم خود در سامانه نظام نوین ترویج اقدام کنند.
جعفری افزود: ثبت اطلاعات کشاورزان شامل محل تولید، سطح زیر کشت، برآورد تولید و اطلاعات هویتی کشاورزان در سامانه جامع پهنه بندی در زمان تحویل محصول ضروری است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی