آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 01 خرداد 1398 10:03
مشکل اصلی ورزش گلستان به اعتقاد مدیرکل ورزش و جوانان استان این است؛

نبودن حامی مالی

 
 
 
 

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان، نبود حامی مالی مناسب و توان اندک صنایع و واحدهای تولیدی استان در حمایت از تیم‌های ورزشی را مشکل بزرگ و مانع پیشرفت تیم‌های منطقه برای حضور و رقابت در لیگ سراسری رشته‌های گوناگون دانست.
بهمن طیبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی سال‌های اخیر توجه به رده‌های سنی پایه و تمرکز بر استعدادیابی موجب شناسایی ورزشکارانی شده که حضور تیم‌های گلستان در لیگ‌های کشوری می‌تواند مسیر ورود آنها به جمع قهرمانان و ملی پوشان این رشته‌ها را هموارتر کند.
وی بیان کرد: تلاش زیادی برای جلب نظر صنایع و واحدهای تولیدی گلستان در کمک مستمر و مداوم به تیم‌های ورزشی استان صورت گرفته اما تاکنون موفق به سرانجام آن نشدیم.
مدیر کل ورزش و جوانان گلستان افزود: ورزش قهرمانی در کنار برخورداری از ساختار مناسب فنی و تاکتیکی نیازمند بهره‌مندی از توان مالی کافی است تا مجموع این ظرفیت‌ها به کسب افتخار و عنوان برای ورزش گلستان منجر شود.
طیبی با تقدیر از تلاش‌های استاندار سابق گلستان برای حمایت از ورزش و تیم‌های ورزشی استان گفت: افزایش سقف اعتبارات عمرانی، میزبانی از چند رویداد مهم بین‌المللی و آسیایی برای اولین بار، کمک به بیشتر شدن بودجه تیم های ورزشی استان در لیگ‌های کشوری و پیگیری در جذب اعتبارات و بودجه‌ها از جمله اقدامات هاشمی برای ورزش گلستان بود.
وی افزود: افزایش اعتبار تیم‌های فوتبال دارایی بندرگز در لیگ دسته سوم کشور، بسکتبال لیگ برتری شهرداری گرگان و والیبال لیگ برتری گنبد دیگر اقدامات ارزشمند صورت گرفته بود که زمینه کسب موفقیت این تیم‌ها در لیگ امسال را فراهم کرد.
وی بیان کرد: یکی از طرح‌های پایه‌ای و زیربنایی ورزش گلستان طی سال‌های اخیر برگزاری المپیاد ورزش گلستان و جام روستا قهرمان بود که هر کدام از این مسابقات موجب تحول گسترده در ورزش همگانی و قهرمانی شد.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: تمرکز بر رده‌های سنی پایه و ورزش در روستاها شاخصه اساسی این طرح‌ها بود که اجرای مستمر آن در 4 سال اخیر به رونق چشمگیر ورزش روستاها همراه با افزایش زیرساخت‌ها مانند راه اندازی 130 خانه ورزش روستایی و کشف استعدادهای جدید در رشته‌های گوناگون منجر شد.
طیبی ادامه داد: اگر چه ستاره سازی در ورزش فرایندی طولانی و بلند مدت است اما با اجرای موفق این دو رویداد در کنار توجه به ملی پوشان رشته‌های گوناگون، ورزش گلستان به توفیقات زیاد و کم‌نظیری رسید.
وی گفت: اعزام 32 ورزشکار به بازی‌های آسیایی جاکارتا در کشور اندونزی همراه با کسب 5 مدال طلا و 2 نقره بخشی از موفقیت‌ها است که امیدواریم با تلاش بیشتر ملی پوشان این افتخارآفرینی ها به مدال‌آوری در رویداد مهم و معتبر المپیک نیز برسد.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان به میزبانی مسابقات بین‌المللی ورزشی که از 2 سال قبل آغاز شده اشاره کرد و گفت: امسال هم مسابقات بین‌المللی گورش، سپک تاکرا، کاراته، اسکواش و والیبال ساحلی در گلستان
 برگزار می‌شود.
طیبی همچنین به تلاش برای تکمیل 144 طرح نیمه تمام ورزشی در گلستان اشاره کرد و گفت: بخشی از این طرح‌ها مانند هتل ورزش و استخر شهرستان بندرترکمن امسال افتتاح شده و تعداد بیشتری از آن نیازمند بودجه و اعتبار است.
وی به آسیب سیل اخیر گلستان به اماکن ورزشی اشاره کرد و گفت: در نتیجه این حادثه قهری تاسیسات و سالن‌های ورزشی استان متحمل خسارت 150 میلیارد ریالی شد که تلاش برای تامین خسارت و مرمت آنها ادامه دارد.
طیبی در ادامه به برگزاری مراسم انتخاب قهرمان قهرمانان سال 97 ورزش گلستان در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در دوره‌های آینده و با رفع نواقص امسال و برنامه‌ریزی مطلوب، پایه‌گذار رسمی جدید در ورزش استان با هدف تقدیر از تلاش‌های ورزشکاران نخبه و مدال‌آور خواهیم بود.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان در ادامه به برنامه‌ریزی برای رونق سمن‌ها اشاره کرد و گفت: در کنار فعالیت 104 سازمان مردم‌نهاد جوانان، تقاضای ثبت و آغاز به کار 200 سمن دیگر هم در نوبت راه‌اندازی قرار دارد.
وی افزود: در آغاز فعالیت دولت یازدهم 9 سمن مجوز دار در گلستان فعال بود که با بسترسازی کافی هم اینک تعداد این تشکل‌ها به چند برابر افزایش یافته است.
طیبی ادامه داد: یکی از اهداف اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان زمینه سازی مناسب برای ورود بیشتر جوانان به عرصه فعالیت های عمومی و اجتماعی با هموار کردن مسیر تاسیس سمن‌ها است و با توجه به ماهیت تصدی‌گرایانه بسیاری از امور دولتی بدون شک سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان می‌توانند به مراتب کم هزینه‌تر، سودمندتر و پربهره‌تر برنامه‌های مختلف را انجام دهند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی