آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 01 خرداد 1398 10:00
معاون برنامه‌ریزی فرماندار نکا:

مشکل رانش در مناطق کوهستانی نکا در دست پیگیری است

 
 
 
 

معاون برنامه‌ریزی فرماندار نکا از وجود بیش از 200 نقطه رانشی بزرگ و کوچک در این شهرستان خبر داد و گفت: مشکل رانش در بخش هزارجریب و مناطق کوهستانی در دست پیگیری است.
عقیل محمودی افزود: ایمن سازی نقاط خطرساز از جمله تلاش‌هایی است که از سال‌های گذشته تاکنون با قوت پیگیری می‌شود و در همین زمینه ایجاد جاده‌ها و مسیرهای جدید در دست بررسی است.
وی گفت: تلاش همه جانبه برای رفع مشکل رانش در بخش هزارجریب و مناطق کوهستانی در دست انجام است و حتی جاده جایگزین هم معرفی و تردد در حال انجام است.
محمودی اظهار داشت: بر اثر سیل اوایل امسال در شهرستان نکا بیش از 600 میلیارد ریال به راه و ابنیه خسارت وارد شده است که جاده سازی و ایمن سازی در دست انجام است.
معاون برنامه ریزی فرماندار نکا گفت: بر اثر سیل اوایل امسال بخش‌های مختلفی از مناطق کوهستانی دچار آسیب جدی و رانش شدند که عملیات اجرایی بهسازی راه پدافندی پجت به سوچلما با همکاری نکا چوب به زودی آغاز و راه آکرد به کچپ محله و راه شیت به لایی هم با استفاده از توان پیمانکار بخش خصوصی اجرایی می‌شود. وی افزود: راه دسترسی کامشی چشمه به لایی هم راه جدیدی است که دلیل رانش راه صفرمیان به مناطق بالادست در دست انجام است و امیدواریم با سرعت بخشی در بهسازی این جاده‌ها شاهد رونق بیشتری در بخش راه روستایی و بهسازی راه‌های سیل اخیر باشیم.
بر اثر رانش در اوایل امسال بر اثر بارش برف و باران شدید، راه دسترسی حدود 50 روستای بالادست نکا مسدود شده بود و همچنین بخشی از منازل و دامداری روستای ولامده نکا به دلیل خطر رانش تخلیه شده بود که با تلاش همه جانبه بازگشایی شد و تردد اولیه در محورهای اصلی در حال انجام است.
سیل فروردین ماه امسال در بیش از 181 میلیارد تومان در شهرستان نکا خسارت بر جای گذاشت که از این میزان 112 میلیارد تومان مربوط به تاسیسات زیربنایی، 8 میلیارد تومان معیشتی و 62 میلیارد تومان کشاورزی و دام و طیور بوده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی