• منتشر شده در چهارشنبه, 01 خرداد 1398 09:54

کثرت گناه موجب نزول بلاهای جدید می‌شود

 
 
 

امام جمعه رشت گفت: کثرت گناهان و رباخواری برخی افراد در جامعه موجب نزول بلاهای جدید و افزایش سختی‌ها می‌شود.
آیت‌الله رسول فلاحتی  اظهار داشت: نوع نخست عذابی که خداوند متعال بر قوم حضرت لوط(ع) نازل کرد، صیحه آسمانی وحشتناکی بود که آن صوت بر هر کسی که برخورد کرد، او را از بین برد.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه خداوند متعال برای قوم حضرت لوط(ع) به دلیل اعمال بد، عذاب نازل کرد خاطرنشان کرد: خداوند متعال، شهر قوم حضرت لوط(ع) را زیر و رو کرده و بارانی از جنس سنگ بر آنان فرود آورد.
آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه هنگام طلوع آفتاب، صیحه مرگبار قوم حضرت لوط(ع) را فرا گرفت ابراز داشت: عذابی که خداوند متعال بر قوم حضرت لوط(ع) نازل کرد در حقیقت سه نوع بود که صیحه آسمانی وحشتناک، عذاب نخست برای آن قوم بدکردار بود.
امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: اراده خداوند متعال بر این بود که تمامی افراد کافری که در قوم حضرت لوط(ع) دچار اعمال ناپسند و زشت می‌شدند، زنده نماند و فقط خود حضرت لوط(ع) و تعدادی از آن‌ها که به او ایمان آورده بودند زنده ماندند.
رییس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه تعریف داستان قوم حضرت لوط(ع) نوعی هشدار به امت پیامبر اکرم(ص) نیز بوده است تصریح کرد: اگر حاکمان به مردم ظلم کنند، خداوند متعال افراد بد را بر آنها حاکم می‌کند.
وی به برخی دلایل نزول بلا در جوامع انسانی اشاره کرد و ابراز داشت: اگر مردم ربا‌خواری کنند، زندگی بر آنان سخت شده و برخی گرانی‌ها آنان را رنج می‌دهد ضمن اینکه اگر گناه افزایش یابد، بلاهای جدید نیز نازل می‌شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی