آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 09:02

توجه به فرهنگ بومی و دینی گیلان

 
 
 

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه از ورود سرمایه‌گذاران در راستای اشتغال‌زایی در گیلان استقبال می‌کنیم، گفت: مسئله بوم گردی خوب است اما به دو موضوع فرهنگ بومی و دینی باید در این طرح توجه شود.
آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با مدیرکل، معاونان و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان با تأکید بر توجه متولیان امر به آموزش اظهار کرد: دولت برای ایجاد اشتغال تصمیم گرفته، بوم گردی در استان‌ها را توسعه دهد و این امر برای گیلان حائز اهمیت است.
وی گیلان را دروازه ورود به اروپا عنوان کرد و افزود: سه عرصه دریا، جلگه و کوه در استان بکر و برای بوم گردی مناسب است.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه از ورود سرمایه‌گذاران در راستای اشتغال‌زایی در گیلان استقبال می‌کنیم، گفت: مسئله بوم گردی خوب است اما به دو موضوع فرهنگ بومی و دینی باید در این طرح توجه شود.
فلاحتی، خواستار ساماندهی طرح‌های گردشگری در گیلان شد و تصریح کرد: برندسازی محصولات تولیدی گیلان ازجمله موضوع‌هایی است که متولیان امر باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشند.
وی به آثار تخریبی بی‌توجهی به محصولات برنج، چای، زیتون، بادام‌زمینی و غیره در گیلان اشاره کرد و گفت: در عرصه‌های صنایع بسته‌بندی، صنایع‌دستی و برندسازی محصولات کشاورزی نیازمند پژوهش هستیم.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه آموزش نوین در سایه پژوهش شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در صورتی آموزش می‌تواند عملکرد موفقی در ایجاد اشتغال داشته باشد که پژوهش محور باشد.
فلاحتی، تحقق نوآوری‌ها را با استفاده از دانش جدید امکان‌پذیر خواند و گفت: تنوع‌طلبی یک ظرفیت محسوب می‌شود زیرا تنوع روحیه انسان را بانشاط می‌کند.
وی با تأکید براینکه اجرای طرح‌های بوم گردی باید با آموزش همراه باشد، اظهار کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای هر کاری که بتواند بسترساز اشتغال در جامعه شود به جوانان ارائه کنند.
امام‌جمعه رشت، ایده پردازی را از موضوع‌های مهم در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌منظور ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: تنها نباید به داده‌های گذشته بسنده کرد ضمن اینکه بدون مشاهده افق‌ها نمی‌توانیم پیشرفت داشته باشیم.
فلاحتی با اشاره به نام‌گذاری سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۸، بیان کرد: امسال نیازمند تولید هستیم زیرا بستر برای تقاضای داخلی فراهم‌شده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی